מסאז' לימפטי

בשנים האחרונות הציבור בישראל הבין והתאהב ביכולות המדהימות של המסאז' הלימפטי, שיטה טיפולית אשר מציעה יתרונות רבים ואשר תשאיר אתכם עם תחושות נהדרות של נמרצות, רעננות, הפחתת כאבים והתחדשות גופנית. מרכז אופטימל לרפואה אסתטית ואיכות חיים מציע ללקוחותיו טיפולי ניקוז לימפטי מקצועיים ומותאמים אישית, גם כחלק מגישה טיפולית לבעיה רפואית וגם כטיפול מפנק, נעים ומחזק את הגוף והנפש.

מהי תרפיית מסאז' לימפטי?

מסאז' לימפטי, הנקרא גם ניקוז לימפטי, מתאר טכניקה שבמקור פותחה בגרמניה למטרת טיפול במצבי בצקת לימפתית ו/או הצטברות נוזלים במערכת הלימפה ובאזורים שונים בגוף. היווצרות זו של בצקות יכולה למשל לנבוע מניתוחים הכוללים הסרת קשריות לימפה וכמו כן ממצבים של זרימה לקויה. כיום, תרפיה זו משמשת הן למצבים שתוארו לעיל אך גם למצבים רבים ומגוונים אחרים, ככאבים כרוניים, הן כטיפול מונע לבעיות שונות והן כטיפול תומך כללי באיכות חיים טובה יותר – בדומה לטכניקות מסאז' אחרות.

מסאז' ניקוז לימפטי מיועד לעודד ולקדם את הזרימה הטבעית של מערכת הלימפה, מערכת פיזיולוגית חשובה וגדולה המנקזת נוזלים וחומרי פסולת מרקמות הגוף אל כלי הדם. למערכת אין זרימה טבעית כמו למערכת הדם אלא היא נסמכת על התכווצויות השרירים החלקים ושרירי השלד בגוף, כך שיש ליצור תנועה כדי להזרים את הלימפה. הנוזלים מוזרמים לקשריות (בלוטות) לימפה הממוקמות ברחבי הגוף ומשם לצינוריות ייעודיות. המסאז' כפי שהוא מיושם במרכז אופטימל למשל, כולל יישום של לחץ מדויק ומדוד על רקמות הגוף החיצוניות וגם ביצוע של תנועות סיבוביות ריתמיות, זאת כדי להזרים את הלימפה.

מצבים בהם משתמשים במסאז'

כ-25% מהנשים שחלו בסרטן שד ועברו כריתת קשריות לימפה באזור בית השחי יפתחו בסופו של דבר בצקת לימפתית, בעיקר באזור הזרועות. מצב זה של הצטברות נוזלי לימפה עשוי להתרחש גם לאחר ניתוחים אחרים, למשל ברגליים או אזורים אחרים לאחר ניתוחי מלנומה, ניתוחי סרטן המעי הגס או הערמונית ולאחר נזק כתוצאה מטיפולי הקרנות. גם זיהומים וטראומה עלולים לגרום לפגיעה במערכת הלימפה ולהיווצרות בצקות. התסמינים כוללים התנפחות של האזור ולרוב גם כאב כתוצאה מהלחץ הנוצר. למצבים אלו ניקוז לימפטי מקצועי יכול בהחלט לספק הקלה משמעותית ולסייע בתהליך ההחלמה של הרקמות.

מסאז' לימפטי מספק תוצאות טובות נוספות:

  • שיפור ייצור וזרימת החלב בעת ההנקה, סיוע בהפחתת גודש וכאבים כאשר התינוק אינו יונק כמו שצריך.
  • חיזוק המערכת החיסונית ושיפור יכולותיה להתמודד עם פולשים וזיהומים – מערכת הלימפה ומערכת החיסון קשורות זו בזו בקשר הדוק.
  • הרגעה והפחתת סטרס – למרות ההיבט הפיזיולוגי של עיסוי ניקוז לימפטי, הטיפול מספק הרגעה עמוקה ומסייע רבות בתפקוד עם מצבי סטרס.
  • שיפור ההחלמה לאחר ניתוחים שונים – סיוע בהתחדשות הרקמות הפגועות, הזרמת הדם לאזור, הפחתת התפתחות רקמה צלקתית, סיוע בהפחתת תגובות דלקתיות וכן הלאה. חשוב לא לבצע את הטיפול מיד לאחר הניתוח אלא רק כאשר זה בטוח ואפקטיבי וכמובן שרק ע"י מטפל מוסמך.

מצבים בהם אין לבצע מסאז':

  • אם לאחר טיפול ניקוז לימפטי התפתחה החמרה מקומית ופתאומית בנפיחות באזור הפגוע.
  • מטופלים אשר התפתח אצלם זיהום פעיל במערכת הלימפה.
  • אנשים בעלי סיכון מוגבר לקרישי דם צריכים לעבור בדיקה מתאימה לשלילת טרומבוזה עמוקה בכלי הדם.
  • כאשר קיים כאב חד וממוקד לפני הטיפול או אם כאב כזה התפתח לאחר טיפול ניקוז לימפטי.
  • חולים הסובלים מאי ספיקת לב מוגדש חייבים בהשגחה צמודה בעת המסאז' כדי להימנע מהזרמה במהירות גבוהה מדי.

 

במרכז אופטימל מציעים טיפולי מסאז' לימפטי מקצועיים ומותאמים אישית,
הניתנים ע"י אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים.
השיטה יעילה מאוד ותורמת רבות לאיכות החיים בכל הקשור לבעיות בריאות רבות
והן כתמיכה כללית בבריאות ובתפקוד הכללי.

עוד טיפולים בתחום

בריחת שתן

מחקרים מראים כי כמעט כל אישה תסבול במהלך החיים מבריחת שתן! טיפול חדשני בטכנולוגית ה-RF המתקדמת ביותר בעולם הרפואה ומאושרת…

הרמת פנים טבעי

 טיפול הרמת פנים טבעי – פטנט עולמי  עכשיו בארץ פנים צעירות ורעננות ללא כאב! מתיחת פנים , העלמת קמטים רענון…

ניתוחים לעיצוב הסנטר

למרות שאנו רגילים להתייחס אליו בצורה טריוויאלית, לסנטר יש תפקיד חשוב ומרכזי בפנים, והוא משפיע רבות על המראה הכללי. לא…

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
רוצה לשמוע עוד על מסאז' לימפטי?
אשמח לעזור😀
דילוג לתוכן