איך מטפלים בצלקות אקנה

כשאנחנו מדברים על צלקות האקנה, אנו מתייחסים לפצעים השונים שנמצאים בעיקר בפנים. ככל שהגיל משתנה, הפצעים וההחלמה יכולים להיות בדרך כלל שונים, התהליך החלמה אצל אדם מבוגר הוא יותר איטי מאשר אצל נער.

 

מהם הגורמים לצלקות אקנה?

אם פציעה מסובכת, כמו במקרה של דלקת כרונית (אקנה), הסיכון להצטלקות גדול יותר.

צלקות אטרופיות הנגרמות על ידי אקנה מתאפיינות בשקיעה עקב מחסור בקולגן. במקרה זה, אם כן, לא מייצרים מספיק רקמה כדי לכסות את כל האזור הפגוע.

 

האם ניתן למנוע זאת?

כמה עצות למניעת צלקות אקנה הן: להימנע מהפיתוי לגעת בראשים שחורים, פצעונים ופגמים אחרים, עם האצבעות או כל חפץ אחר. כאשר אתה לוחץ חזק מדי על הפגמים האלה (במיוחד אלה שעדיין לא נוצרו במלואם) אתה יכול לפגוע בוורידים העדינים, בבלוטות וברקמות המקיפות אותם. זה יכול להחמיר את תסמיני האקנה ולהגביר את הסיכון להצטלקות.

 

טיפולים בצלקות אקנה

ניתן להסיר סימני אקנה או צלקות אקנה בשיטות שונות תוך התחשבות בסוג העור וסוג סימן העור. לאור השכיחות הגבוהה של אקנה בחלק הגלוי ביותר בגוף, הפנים, חשוב לדעת כיצד לבחור טיפול טוב כדי להשאיר אותו ללא כל סוג של סימן.

אחת האפשרויות היעילות ביותר היא הלייזר לצלקות. בהתאם לסוג צלקת האקנה, ייעשה שימוש בסוג כזה או אחר של לייזר:

היישום של הלייזר אינו כואב ומורכב מהזזת אור הלייזר (שנפלט ממכשיר מיוחד) דרך הצלקת כדי להפחית את הנגעים בשכבות הראשונות של האפידרמיס ולהחליק את אי הסדירות בעור, וכן להסיר או להעלים בהדרגה את צלקות, שכן היא גורמת לחידוש השכבות השטחיות של העור.

 

איזה מומחה מטפל בך?

מומחים ברפואת עור אחראים על מחקר, אבחון וטיפול בכל המחלות הפוגעות בעור או הקשורות אליו. הוא גם אחראי על מניעת כל הפתולוגיות הללו, כמו צלקות אקנה.

 

מי שמטפל בטיפול אקנה הוא רופא עור. אצלנו באופטימל תקבלו ייעוץ על הטיפול ואיך מטפלים בו. חשוב לדעת שהטיפול הוא גם לנשים וגם לגברים.

אהבתם את המאמר?

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטסאפ
שלחו במייל
הדפיסו

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

הזעת יתר

הזעת יתר, יכולה להיות מצב מעיק ומביך המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה…

עיבויי שפתיים

תהליך עיבוי השפתיים כולל בדרך כלל שימוש בפרוצדורות קוסמטיות שמטרתן להגביר את גודל השפתיים ומלאותן.…

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן