פילינג עמוק

פילינג עמוק היה ונשאר האמצעי היעיל ביותר להסרת קמטים, כתמים וצלקות מהעור כבר עשרות שנים הוא מהווה טיפול מועדף להצערת עור פנים. פילינג עמוק הכולל קילוף של עור הפנים מוביל להתחדשות העור ומבטיח תוצאות נהדרות- העלמת קמטים, כתמים וצלקות. הטיפול היעיל ביותר ניתן לביצוע באמצעות פורמולות ייחודיות הנמרחות על העור או באמצעות הרופא בחדר ניתוח תחת טשטוש. היתרון הבולט של הפילינג העמוק הכימי על פני פילינג לייזר הוא משך זמן התוצאה, הנשמרת לאורך למעלה מעשר שנים עד חמש עשרה שנה, בניגוד לפילינג לייזר המחזיק מעמד בן חמש לשבע שנים.

אז מה חשוב לדעת לגבי פילינג עמוק לפני שמתמסרים לטיפול שיגרום לך להיראות צעירה יותר ולמרק את עורך מהקמטים, הצלקות, הסימנים והכתמים שהותיר בו הזמן?

אודות הטיפול

במהלך הטיפול נמרחת פורמולת ייחודית של מגוון חומרים בריכוזים גבוהים, כגון חומצת פנול, על העור במטרה ליצור כוויה מבוקרת ועמוקה הממיסה את שכבת העור העליונה הישנה, בעקבותיה יחל תהליך של החלמה והתחדשות העור. במהלך הטיפול נוצרת כוויה מבוקרת בדרגה שתיים על פני שטח עור המטופל ובעקבותיה ישנו ריפוי של כמה שכבות עור. השכבות המטופלות הן שכבות עור פגומות שמוסרות כשבמקומן מתפתחת רקמת עור חדשה וטרייה. זרימת הדם באזור משתפרת וכל תהליכי ההתחדשות תורמים לכף שהעור הפגום מוחלף בעור רענן, חדש, טרי וחף מפגמים.

את הכוויה המדוברת ניתן לבצע באמצעות חומרים כימיים בעלי ריכוז גבוה או באמצעות קרני לייזר. לכל אופציה טיפולית יתרונות וחסרונות משלה. היתרונות של קילוף העור באמצעות חומרים כימיים בהשוואה לטיפול לייזר הם העובדה שקילוף כימי הינו ותיק יותר, השומר על התוצאה לאורך זמן רב יותר. כך או כך, התהליך של הטיפול, תוצאותיו והשלכותיו כמעט זהים בשנים הראשונות.

למי מתאים טיפול פילינג עמוק

פילינג עמוק מיועד למעוניינים בהצערת העור, חידושו והחלקת הקמטים והכתמים. בעיקר קמטים שאינם ניתנים לטיפול. לא באמצעות הזרקות של חומרים זמניים ולעיתים רבות גם לא באמצעות ניתוח כירורגי גדול כגון מתיחת פנים.

להבדיל מטיפול פילינג קל במהלכו מוסרת שכבה חיצונית ושטחית של העור ולהבדיל מטיפולי פילינג בינוני היוצר כוויה משמעותית יותר שגוררת קילוף עמוק יותר, במסגרת פילינג עמוק, שכבת העור שנכווית ומוסרת היא רבה והטיפול נעשה בעומק שטח הפנים. הכוויה המבוקרת שנוצרת שואפת לחדור לשכבה האמצעית של העור המצויה בעומק ולפיכך נדרשת כוויה "רצינית" יותר. על כן טיפול זה, שנחשב פולשני יותר בהשוואה לטיפולי פילינג שטחיים יותר, מתאים למי שסובלת מעור פגום ולא יכולה להסתייע בטיפולי קילוף עור עדינים ושטחיים יותר; כך, מתאים הטיפול למי שעורו מקומט, מכוסה כתמים ו/או מעוטר בצלקות.

מה כולל מהלך הטיפול?

הטיפול מבוצע על ידי רופא תחת הרדמה או טשטוש ותוך שהמטופלת מנוטרת. כאשר מדובר בשימוש בחומרים כימיים הטיפול יכול להתבצע תחת הרדמה מקומית- לפי החלטת הרופא. במהלך הטיפול מורח הרופא את התמיסה על הפנים ולאחר מכן ישים הרופא תחבושות על אזורי הטיפול, ובבוקר שלמחרת יגיע הרופא להסיר את התחבושות, מיד לאחר מכן ימרחו אזורי הטיפול במשחה/ מסיכה שתמנע זיהום ותסייע לעור להירפא. המסכה תישאר על אזור הטיפול למשך שבוע ימים בסיומו תסיר המטופלת את המסכה ולענייה יתגלו פניה ועורה החדש והצעיר.

מה כולל תהליך ההחלמה?

לילה ראשון , לינה בחדר התאוששות תחת השגחה , עם תחבושות על אישור הטיפול, בבוקרו של היום השני יגיע הרופא להסרת החבישה, ביקורת ומריחת מסיכה למשך שבוע. בימים הראשונים ישנה נפיחות/בצקת באזור הטיפול ותחושת חוסר נעימות באזור הטיפול שחולפת ככל שעוברים הימים. לאחר הסרת המסכה (כשבוע לאחר הטיפול) , מתגלה עור חדש , נקי צעיר ורענן, אדום ולעיתים עדיין נפוח במקצת, ע"מ להסתיר את האדמומיות ניתן להשתמש במייק אפ שיומלץ ע"י הרופא, הכולל בנוסף מקדם הגנה גבוהה, שיש להמשיך ולמרוח בחודשים הבאים. שיקומו המלא של העור יושלם לאחר כחודש ימים במהלכו המטופלת – שאמורה גם להימנע מחשיפה לשמש – יכולה להסתייע באיפור כדי לחזור לתפקוד ולחיי שגרה. איפור טוב לרוב מכסה את מרבית "הבעיות" שגורר הטיפול.

מהן תוצאות הטיפול?

מדובר בטיפול היעיל ביותר להעלמת קמטים, כתמים וצלקות. התוצאות נשמרות למשך שנים רבות, והמטופלת נראית ומרגישה צעירה יותר לפחות בעשור.

מהם יתרונות הטיפול?

בהרבה מקרים , הטיפול הינו תחליף למתיחת פנים הדורשת צלקות רבות, החלמה קשה וארוכה וסיכונים רבים יותר, בפילינג עמוק מדובר בטיפול לא קל הכרוך בהחלמה אך תוצאותיו יעילות מאד וללא צלקות כלל. טיפול זה הוא למעשה הטיפול היעיל ביותר להצערת ,ריענון וחידוש עור הפנים שמתמודד בהצלחה עם הסרת קמטים ופגמים מהעור. הוא לא תמיד מחייב הרדמה כללית (נתון לשיקול דעתו של הרופא) וגם מבוצע מזה שנים רבות ועל כן נצבר ניסיון רב ביישומו.

מהם חסרונות הטיפול?

הטיפול כרוך בתקופת החלמה ממושכת, הוא מבוצע על ידי רופא בלבד וכרוך בהרדמה, בהחלמה ואשפוז. בשל מורכבות הטיפול יש להתייעץ עם מומחה בתחום ולבחור ליישמו רק כשאין טיפולים "קלים" יותר שעשויים להתאים.

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן