ניתוח פלסטי בעפעפיים

נכון להיום ניתוח פלסטי בעפעפיים הוא בין ניתוחי הפנים הפופולאריים ביותר והאמת היא שאין בכך שום דבר מפתיע: מראה העפעפיים משפיע באופן משמעותי ביותר על מראה הפנים וכיום ניתוחי עפעפיים נחשבים לפשוטים, קלים ואפקטיביים מאוד. במאמר שלפניכם נדון בנפרד בניתוח של העפעפיים העליונים ובניתוח של העפעפיים התחתונים.
יש לציין כי מטרת הניתוחים השונים אינה זהה: עפעף עליון בעל מראה נפול יטופל באמצעות ניתוח הרמת עפעפיים ולעומת זאת עפעף התחתון לרוב מצדיק ניתוח כאשר הוא בעל מראה נפוח מהרגיל. יחד עם זאת ניתן לכתוב כי בגדול מטרת שני הניתוחים היא לשוות לפני המנותח מראה צעיר וחיוני יותר.

כיצד מבוצע ניתוח של העפעפיים העליונים?

ניתוח של העפעפיים העליונים מבוצע כיום בהרדמה מקומית בלבד עם טשטוש. את החתך הניתוחי מבצעים בקפל העפעף ולכן כמעט שלא ניתן להבחין בו לאחר הניתוח. במהלך הניתוח מסירים את רקמת העור העודפת ובנוסף מסירים אחוז מסוים מהשריר בהתאם לצורך. ברוב המקרים אין כל צורך להסיר את רקמת השומן באזור. ישנם מנותחים הבוחרים לעבור גם ניתוח הרמת גבות ובמקרים האלו, הפרוצדורה תתבצע לפני הרמת העפעפיים.
ההתאוששות מניתוח של העפעפיים העליונים מהירה מאוד ולרוב תידרש השגחה של מספר שעות בלבד לאחר הניתוח, ללא אשפוז לילה. משך ההחלמה הראשונית עומד על שבועיים לכל היותר ובמהלך תקופה זו בהחלט תיתכן היווצרות של שטפי דם ואף בצקות באזור העפעף העליון. כמו כן סגירת העפעף העליון לרוב תלווה בדמעות יתר או יובש מוגבר. במקרה של הופעת יובש מוגבר, ניתן להשתמש בטיפות עיניים במהלך היום ובמשחת עיניים, לניקוי ההפרשות העודפות יש להשתמש במגבונים ייעודיים, בהתאם להנחיות הרופא .

כיצד מבוצע ניתוח עפעפיים תחתונים?

ישנן מספר טכניקות שבהן ניתן לבצע ניתוח עפעף תחתון, כאשר הבחירה בטכניקה המתאימה ביותר מושפעת ממראה העפעף לפני הניתוח. כך לדוגמה אם אין עודף עור משמעותי אלא רק הגדלה ובלט של כיסי השומן, בהחלט ישנה אפשרות לשאוב בצורה ישירה את עודפי השומן. פעולה זו לא מותירה צלקות ונמשכת כחצי שעה בלבד. לעומת זאת במקרים מסוימים יהיה צורך להסיר גם עודפי עור.
במקרים שבהם בעפעף התחתון יש עודף משמעותי של רקמת עור, יוסרו עודפי העור דרך חתך המבוצע בצמוד לקו הריסים. אם יש להסיר עודפי שומן בנוסף לעודפי העור, הרי ששתי הפעולות יבוצעו דרך אותו החתך. במקרה של שקעים המופיעים מתחת לעיניים, קיימת אפשרות לפזר את עודפי השומן מחדש על מנת להקטין את השקע.

האם מדובר בניתוחים מסוכנים?

כפי שציינו, הן ניתוח עפעף עליון והן ניתוח עפעף תחתון, הם ניתוחים פשוטים יחסית וכפועל יוצא מכך, שיעור הסיבוכים שלהם גם כן נמוך יחסית. יחד עם זאת על מנת למזער ככול האפשר את הסיכוי לסיבוכים, יש לשתף את המנתח לפני הניתוח בהיסטוריה הרפואית של המטופל, כשבין היתר יש לפרט אודות התרופות שהמטופל נוטל בשגרה (לרבות תוספי מזון ותרופות הומאופטיות), מחלות רקע מהן הוא סובל ועוד. בהתאם לצורך, המטופל יונחה להפסיק ליטול תרופות מסוימות או להימנע מפעילויות מסוימות מספר ימים או שבועות לפני הניתוח. כמו כן הקפדה מרבית על ההנחיות של המנתח לשבועות הראשונים לאחר הניתוח, תתרום להחלמה מהירה יותר ולחזרה מהירה לשגרה.
בכל מקרה של כאבים חזקים, הופעה של שטפי דם חריגים, דימום מוגבר מאזור הניתוח או כל תופעה מדאיגה אחרת, יש ליצור קשר באופן מיידי עם המנתח לצורך בדיקת התסמינים החשודים.

לקבלת פרטים נוספים על ניתוח עפעפיים,
צרו קשר עוד היום עם המומחים של "אופטימל ירושלים בע"מ",
בטלפון מספר 073-3167507 לתיאום מועד לפגישת ייעוץ.

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן