פילינג כימי עמוק

פילינג עמוק הכולל קילוף כימי של עור הפנים מוביל להתחדשות העור ומבטיח תוצאות נהדרות – העלמת קמטים, כתמים וצלקות. הטיפול היעיל ניתן לביצוע באמצעות חומרים כימיים הנמרחים על העור או באמצעות לייזר. היתרון הבולט של הפילינג העמוק הכימי על פני פילינג לייזר הוא זמינותו הגבוהה, מחירו הנמוך והעובדה שאיננו מחייב הרדמה מלאה (בניגוד לפילינג לייזר). אז מה חשוב לדעת לגבי פילינג עמוק לפני שמתמסרים לטיפול שיגרום לך להיראות צעירה יותר ולמרק את עורך מהצלקות, הסימנים והכתמים שהותיר בו הזמן?

אודות הטיפול

במהלך הטיפול נמרחים חומרים כימיים בריכוזים גבוהים, כגון חומצת פנול, על העור במטרה ליצור כוויה עמוקה שתוביל לתהליך של החלמה והתחדשות העור. במהלך הטיפול נוצרת כווייה מבוקרת בדרגה שתיים על פני שטח העור המטופל ובעקבותיה ישנו ריפוי של כמה שכבות עור. השכבות המטופלות הן שכבות עור פגומות שמוסרות כשבמקומן מתפתחת רקמת עור חדשה וטרייה. זרימת הדם באזור משתפרת וכל תהליכי ההתחדשות תורמים לכך שהעור הפגום מוחלף בעור רענן, חדש, טרי וחף מפגמים.

את הכוויה המדוברת ניתן לבצע באמצעות חומרים כימיים בעלי ריכוז גבוה או באמצעות קרני לייזר. לכל אופציה טיפולית יתרונות וחסרונות משלה. היתרונות של קילוף העור באמצעות חומרים כימיים בהשוואה לטיפול בלייזר הם העובדה שקילוף כימי הינו ותיק יותר, זול יותר וגם לא בהכרח דורש הרדמה מלאה. כך או כך, התהליך של הטיפול, תוצאותיו והשלכותיו זהות בשני סוגי הטיפולים.

למי מתאים טיפול פילינג עמוק

להבדיל מטיפול פילינג קל במהלכו מוסרת שכבה חיצונית ושטחית של העור ולהבדיל מטיפולי פילינג בינוני היוצר כוויה משמעותית יותר שגוררת קילוף עמוק יותר, במסגרת פילינג עמוק, שכבת העור שנכווית ומוסרת היא רבה והטיפול נעשה בעומק שטח הפנים. הכוויה המבוקרת שנוצרת שואפת לחדור לשכבה האמצעית של העור המצויה בעומק ולפיכך נדרשת כוויה "רצינית" יותר. על כן טיפול זה, שנחשב פולשני יותר בהשוואה לטיפולי פילינג שטחיים יותר, מתאים למי שסובלת מעור פגום ולא יכולה להסתייע בטיפולי קילוף עור עדינים ושטחיים יותר; כך, מתאים הטיפול למי שעורו מקומט, מכוסה כתמים ו/או מעוטר בצלקות.

מה כולל מהלך הטיפול?

הטיפול מבוצע על ידי רופא תחת הרדמה ותוך שהמטופלת מנוטרת. כאשר מדובר בשימוש בחומרים כימיים הטיפול יכול להתבצע תחת הרדמה מקומית – לפי החלטת הרופא, בעוד ששימוש בקרני לייזר מחייב הרדמה מלאה. במהלך הטיפול נמרחת תמיסה על פני אזורי העור המטופלים – ניתן לבצע קילוף כימי עמוק של העור בפנים, בצוואר, באזור המחשוף ובזרועות – ולאחר זמן מה תמיסה זו מוסרת. מריחת התמיסה יוצרת כוויה בדרגה שתיים בעור המטופל, מה שמחייב אשפוז של המטופלת לשם מעקב ומניעת זיהומים. במהלך ההחלמה מהטיפול הנמשכת לרוב סביב שבוע ימים מתקלפות שכבות העור עד שנוצר עור חדש ללא צלקות וכתמים.

מה כולל תהליך ההחלמה?

בשבוע הראשון יש אדמומיות וקילוף של העור ולכן חלק מהזמן המטופלת נשארת באשפוז. לאחר כשבוע המצב משתפר והעור פחות אדום, מגורה ומתקלף. שיקומו המלא של העור יושלם לאחר כחודש ימים במהלכו המטופלת – שאמורה גם להימנע מחשיפה לשמש – יכולה להסתייע באיפור כדי לחזור לתפקוד ולחיי שגרה. איפור טוב לרוב מכסה את מרבית "הבעיות" שגורר הטיפול.

מהן תוצאות הטיפול?

מדובר בטיפול היעיל ביותר להעלמת קמטים, כתמים וצלקות. התוצאות נשמרות למשך שנים רבות.

מהם יתרונות הטיפול?

מדובר בטיפול לא קל הכרוך בהחלמה אך תוצאותיו יעילות מאד. טיפול זה הוא למעשה הטיפול היעיל ביותר לריענון וחידוש עור הפנים שמתמודד בהצלחה עם הסרת פגמים מהעור. הטיפול זמין וזול יותר מפילינג לייזר, הוא לא תמיד מחייב הרדמה כללית (נתון לשיקול דעתו של הרופא) וגם מבוצע מזה שנים רבות ועל כן נצבר ניסיון רב ביישומו.

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
מתעניינת בטיפול פילינג כימי עמוק?
אשמח לעזור😃
דילוג לתוכן