הכול על ניתוח אף

המראה האסתטי חשוב כמובן, והאף הוא מרכיב מרכזי באסתטיקת הפנים בגלל המיקום שלו במרכזם. כל שינוי במראה האף יבלוט ויכול לשנות באופן משמעותי את מראה הפנים, ולכן יש ביקוש רב כל כך לניתוחים פלסטיים באף. ניתוח אף יכול להיות מסיבות שונות מהן מולדות ומהן כאלו שנגרמו במהלך השנים והנה כמה מהן:

הסיבות שדורשות ניתוח אף

אז מי יצטרך ניתוח כזה? הנה כמה מאלו:

  • מי שנולד עם אף רחב.
  • מי שנולד עם אף עקום.
  • מי שאפו עקום בעקבות טראומה פיזית מה שאומר חבלה או אף שבר באף.
  • אף עם קצה נפול.
  • אף שיש לו גבנון (בליטה באזור גשר האף אשר נראית בעיקר במבט מהפרופיל)

מתי אפשר לעשות את הניתוח?

ניתוח אף הוא ניתוח שלעיתים כאלו שסובלים מאחת מהבעיות שהוזכרו רוצים לבצע אותו בגילאים צעירים. אך ניתוח כזה צריך להתבצע רק לאחר שהשלד הגרמי והסחוסי של האף סיים להתפתח, מה שאומר בסביבות גיל 16.

ההכנות

כמו כל ניתוח גם ניתוח פלסטי מסוג כזה דורש הכנה מתאימה. מבחינת המנתח זה אומר קודם כל תיאום ציפיות עם המנותח והבנה שהוא יודע לקראת מה הוא הולך ומה הוא מצפה שיהיה בסיומו של הניתוח. בנוסף, במהלך הפגישה בוחן המנתח את האף וממפה אותו בשביל להחליט מאיפה לגשת אל הניתוח. מעבר לכך יש בדיקה של רופא אף אוזן וגרון, ותשאול לגבי חומרים אליהם יש רגישות וכדומה

ההליך עצמו

הניתוח עצמו יכול אומנם להתבצע בהרדמה מלאה אך ברוב המקרים הוא יתבצע בהרדמה מקומית. בנוסף להרדמה המקומית מתווספים חומרים לאלחוש עמוק של אזור האף בכדי שהמטופל לא ירגיש כלום. הניתוח נחשב למהיר יחסית ברוב המקרים, בסביבות השעה וחצי – שעתיים, ובמהלך הניתוח נבחנים גם דרכי הנשימה של המנותח והניתוח מסתיים רק לאחר שנתיבי האוויר באף פתוחים.

היום שאחרי

לאחר הניתוח מגיע שלב ההתאוששות, שלב בו המנותח יישלח לביתו וינוח לאחר הניתוח. המטופל משוחרר עם תחבושות באזור הניתוח אותן הוא יוריד לאחר כמה ימים בהתאם להוראות הרופא. במקרים מסוימים מוכנסות תחבושות לתוך הנחיריים (טמפונים) והם יוסרו לרוב בהוראת הרופא ביום שלמחרת הניתוח.

תופעות לוואי

ישנן מספר תופעות לוואי לאחר ניתוח אף. אלו יכולות להיות כאבי ראש, כאבים ונפיחויות באזור שנותח, ושטפי דם סביב העיניים. עם כל תופעה חריגה אחרת או כל דבר שנראה מסכן, יש לפנות מיד לרופא המנתח ולקבל ממנו הוראות, ואם אין אפשרות להשיג אותו יש לגשת לחדר מיון.

חשוב לקבל הוראות מפורטות מהרופא מה אסור ומה מותר, כשהן יהיו בדרך כלל נוגעות לרחצת הפנים, מתי מותר להרכיב משקפיים, ומתי מותר לחזור ולעסוק בפעילות גופנית מאומצת.

לא צריך להתפשר על מראה!

ניתוח אף הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים המבוקשים ביותר, והוא השלישי בפופולאריות שלו בישראל. עם התפתחות הרפואה האסתטית אין סיבה לוותר על מראה יפה ונקי יותר.

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן