ניתוחים לעיצוב הסנטר

למרות שאנו רגילים להתייחס אליו בצורה טריוויאלית, לסנטר יש תפקיד חשוב ומרכזי בפנים, והוא משפיע רבות על המראה הכללי. לא פעם אנשים פונים למנתח פלסטי ומעוניינים לשנות את מראה האף או השפתיים, אולם לאחר התייעצות עם המנתח מתברר כי חוסר שביעות הרצון נובע דווקא מצורת הסנטר.
ישנם כיום מספר שיטות לבצע ניתוח בסנטר על מנת להגיע לתוצאות שונות, וכמובן לכל שיטה היתרונות והחסרונות שלה.

הסיבות לביצוע הניתוח

ישנן צורות רבות ומגוונות לסנטר – צר, רחב, קטן, גדול, בולט או נסוג. ובהתאם אנשים רבים אינם מרוצים ממראה הסנטר והדרך בה הוא משתלב עם שאר חלקי הפנים. צורת הסנטר יכולה להתעוות כתוצאה ממום מולד, או כתוצאה מפציעה וחבלה באזור הפנים.
מאחר וזהו איבר מרכזי ודומיננטי, הוא יכול לגרום לתחושות של חוסר ביטחון עצמי. עיצוב באמצעות ניתוח יכול לסייע ולתרום להרגשה טובה ותחושת שלמות עם הגוף.

כיצד מחליטים על הניתוח?

ניתוח בסנטר מבוצע אך ורק על ידי רופא מנתח בעל התמחות בתחום הפלסטיקה, בחדר ניתוח המצויד בכל המכשור הרפואי הרלוונטי.
לפני החלטה על הניתוח מתקיימת פגישת ייעוץ עם הרופא, במהלכה הוא יברר מדוע אינכם שבעי רצון ומעוניינים לבצע את הניתוח. רופא מנוסה ידע להצביע על הפגמים ולהנחות אתכם מהי השיטה הטובה ביותר לתקנם, והאם יש צורך לשלב פעולות כירורגיות נוספות.

עיצוב ללא ניתוח

יש כיום שיטות לעיצוב הסנטר אשר אינן כוללות התערבות כירורגית. בשיטה זו מזריקים חומרי מילוי לאזור הסנטר על מנת לעצבו, ולכן היא מתאימה לאנשים בעלי סנטר קטן הרוצים להגדילו. שיטה זו אינה פולשנית ומבוצעת בהרדמה מקומית, היא מהירה וגם ההחלמה מהירה יחסית. מאחר וחומרי המילוי נספגים, צריך לחזור על הפעולה אחת לתקופה. כמו כן, קיים סיכוי כי ספיגת החומר לא תהיה אחידה, דבר אשר יפגע במראה הסופי.

עיצוב באמצעות שתלי סיליקון

השיטה הנפוצה לביצוע ניתוח בסנטר ועיצובו היא באמצעות שתלי סיליקון. ניתן להשתמש בשתלי סיליקון מוכנים, או בשתלים אשר מפוסלים באופן אישי על ידי הרופא המנתח כך שיתאימו למנותח בצורה אופטימלית. ישנן שתי שיטות להחדרת השתל כך שלא תישאר צלקת משמעותית לאחר הניתוח. המנתח יחליט על השיטה המתאימה כתלות בגורמים שונים.

עיצוב באמצעות הזרקת שומן

בשיטה זו אוספים שומן מאיבר אחר בגוף, בדרך כלל מאיבר אחורי, ומזריקים את השומן לאזור הסנטר. לרוב שיטה זו מתאימה על מנת לתקן פגמים קטנים, ולעיתים יש לחזור על הפעולה שנית כדי להגיע לעיצוב מדויק ובעובי הנכון.

הקטנת סנטר

הניתוח מבוצע על ידי שיוף של עצמות הסנטר, או כריתה של חלקים מהן – תלוי מהו המצב ההתחלתי ומהו המצב הרצוי.

החלמה ותופעות לוואי

כמו בכל פעולה ניתוחית, גם לאחר ניתוח בסנטר ישנה תקופה של החלמה במהלכה המטופל יכול לסבול מתופעות לוואי שונות. משך ההחלמה משתנה ותלוי בשיטת הניתוח בה השתמשו, וגם בתגובה של הגוף וביכולת ההחלמה הטבעית שלו. לרוב לאחר הניתוח יכולים להופיע שטפי דם, כאב ונפיחות. הרופא המנתח ינחה אתכם כיצד לנהוג בימים הראשונים לאחר הניתוח, כדי לסייע לפעולת ההחלמה.

במקרים נדירים יכולים להופיע סיבוכים הכוללים תזוזה, זיהום או דחייה של השתל. לכן חשוב לבצע את הניתוח רק אצל רופא פלסטיקאי מומחה, בעל ניסיון רב בתחומו. הדבר יסייע להצלחת הניתוח, להחלמה טובה והפחתת הסיכוי לסיבוכים, וכמובן להשגת תוצאה אסתטית ונעימה לעין.

מתעניינים באחד מניתוחי עיצוב הסנטר?
אנו מזמינים אתכם לפנות לאופטימל ירושלים,
מרכז לרפואה אסתטית, על מנת לקבל ייעוץ מטובי המומחים
בתחום הניתוחים הפלסטיים.

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
מתעניינת בניתוחים לעיצוב הסנטר?
אשמח לעזור😀
דילוג לתוכן