הקטנת חזה

בהקשר לניתוחי חזה, לרוב מדברים על ניתוחי הגדלת חזה או הרמת חזה, ואכן אלו נפוצים יותר בתחום של ניתוחי חזה פלסטיים וקוסמטיים. אך בפועל יש נשים לא מעטות הסובלות מ"בעיה הפוכה", של חזה גדול מדי המכביד עליהן, יוצר כאבי גב ופוגם באיכות חייהן – עבור נשים אלו קיים ניתוח הקטנת חזה. במרכז אופטימל לרפואה אסתטית ישנם רופאים מומחים ומנוסים, ציוד משוכלל ואת כל האמצעים הדרושים כדי לספק למטופלות את התנאים האופטימאליים להצלחה ולקבלת המראה המבוקש, גם בניתוחי חזה כמובן.

חשוב לציין כי אמנם בעיה של חזה גדול מדי וניתוחי הקטנה נוגעים בעיקר לקהל נשי, אך בהחלט יש גם גברים הסובלים מהיבטים פיזיים או אסתטיים של חזה גדול מדי ומבקשים לעבור הקטנת חזה. הקטנת חזה לגברים היא אפשרית וזהו בהחלט הליך רפואי המתבצע לא אחת, תוך התאמה אישית מלאה לגוף הגברי כמובן.

מהות ניתוח הקטנת חזה

חזה גדול מדי עלול לגרום לכאבי גב משמעותיים עקב המשקל הרב והעומס על פלג הגוף העליון של נשים הסובלות מכך. החזה הגדול מדי מקשה על פעילות ספורטיבית מסוגים שונים, על רכישת חזיות ובגדים ובאופן כללי בהחלט מדובר על היבט פיזי היכול להיות בעל השפעה שלילית מהותית על איכות החיים.

ניתוח הקטנת חזה כולל הסרה של רקמת שד בתהליך ניתוחי מדויק וממוקד, כאשר לאחר מכן מסירים גם כמות מדויקת של עור ומעצבים את השד כך שישמור על מראה טבעי ואסתטי באופן הטוב ביותר שניתן. ניתוחים אלו יכולים גם לספק תוצאה בה עטרת הפטמה – אותו אזור עם עור כהה יותר מסביב לפטמה – הופכת קטנה יותר ואסתטית יותר.

מהלך תהליך הקטנת חזה

לפני תחילת הניתוח עצמו, המנתח יושב עם המטופלת כדי לתאם ציפיות ולתכנן את התוצאה הרצויה, מבחינת נפח, גודל, מראה השד ואלמנטים מקצועיים נוספים. הניתוח נעשה תחת הרדמה מלאה ברוב המוחלט של המקרים. כדי להסיר רקמת שד ועור מאזור השד, המנתח מבצע חתכים במיקומים מדויקים וכמה שיותר נסתרים וקטנים. דרך החתכים הקטנים מסירים בדייקנות ובזהירות את הרקמה העודפת לפי התכנון האסתטי שבוצע מראש. המנתח מסיר עור עודף כך שיוכל לתפור את החתכים ולעצב את השד. התוצאה הסופית היא שדיים קטנים יותר בנפחם ובעלי מראה ותחושה טבעית. לעיתים ובהתאם למקרה הפרטני, עשוי להיות צורך לנתק את הפטמה ועטרת הפטמה ולמקם אותן מחדש כך שמראה השד יהיה טבעי ואסתטי.

אם חלקים נרחבים ברקמת השד מורכבים משומן, אז ייתכן שילוב עם שאיבת שומן כחלק מתהליך הקטנת החזה. במקרים בהם ההקטנה אינה במידה משמעותית ואין בעיה של עור עודף, שאיבת שומן עשויה להספיק לצורך הקטנת השדיים וההליך יושלם ללא הסרת רקמה אחרת למעט השומן – אך זה נדיר יותר.

החלמה מהניתוח

לאחר השלמת ניתוח הקטנת חזה במרכז אופטימל לרפואה אסתטית, האזור כולו נחבש ביסודיות ובעדינות. בהתאם לצורך ולהחלטות המנתח, יתכן שימוש בנקז שיותקן זמנית באזור המטופל לניקוז עודפי נוזלים ודימומים קטנים – הנקז מוסר לאחר כמה ימים. תהליך ההחלמה כולל אי נוחות מסוימת ואף כאבים באזור החזה, במשך הימים הראשונים לאחר הניתוח. למטופלות ניתנות תרופות נוגדות כאב כדי לצמצם את אי הנוחות למינימום האפשרי.
לאחר הניתוח חשוב ללבוש חזייה מתאימה לתמיכה בשדיים המוקטנים וכמו כן להימנע מפעילות גופנית מוגברת. ישנן צלקות לאחר הניתוח אך הן קטנות, ממוקמות באזורים שקל להסתיר עם חזייה או לבוש ובמקרים רבים החתכים יבוצעו בתחתית השד כדי לצמצם את הוויזואליות של הצלקות. על פי רוב, ניתוח הקטנת חזה אינו כולל סיבוכים או סיכונים וכבר תוך כשבועיים ניתן לחזור לפעילות כמעט מלאה ושגרתית. לרוב, ניתוח הקטנת חזה מאפשר להניק, אך קיים סיכון לפגיעה ביכולת ההנקה העתידית.

סובלת מחזה גדול וכבד מדי?
התקשרי היום למרכז אופטימל
לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות –
077-316-7507

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן