מהם הסיכונים בהסרת שיער בלייזר?

למרות שהלייזר הוא שיטה בטוחה ומציע תוצאות מצוינות בכל הנוגע להסרת שיער לא רצוי, כדאי להכיר גם את הסיכונים בהסרת שיער בלייזר כדי לדעת כיצד להימנע מהם.

קודם כל, הדבר החשוב ביותר כאשר עוברים טיפול זה הוא לקבל את הערבות שהוא מבוצע על ידי צוות מוסמך, ולקחת בחשבון באילו נסיבות יש להימנע או לדחות את השעווה.

הסיכונים הנפוצים ביותר של הסרת שיער בלייזר

ניתן לסווג את הסיכונים הבריאותיים האפשריים של הסרת שיער בלייזר לזמניים, בעלי חשיבות קלה עד בינונית, ולתמיד, אשר יש להימנע מהם במיוחד. למרות שתופעות הלוואי הקבועות הללו מתרחשות לעיתים רחוקות, הערובה הטובה ביותר להימנע מהן היא להגיע לידיים של צוות מוסמך.

אוֹדֶם

הסיכון השכיח ביותר שיכול להיווצר לאחר הפגישה הוא אדמומיות באזור המטופל, עקב הגירוי הקטן שגורם הלייזר בשכבות העליונות של הדרמיס. זה יכול להתרחש עד שלושה ימים לאחר הטיפול, וניתן להקל עליו פשוט על ידי מריחה קרה על העור.

כאב ונפיחות

תסמינים קלים אחרים שיכולים להופיע לעתים קרובות למדי הם כאב קל, גירוד באזור, עקצוץ או נפיחות של הזקיקים. בנסיבות רגילות, כל הבעיות הללו נעלמות כשלושה ימים לאחר הפגישה.

חבורות ודימום

תופעות לוואי קלות אחרות שעלולות להתרחש כוללות חבורות קטנות כתוצאה מחוסר תחושה, דימום מפציעות בדפנות כלי הדם או גלדים. אם תסמינים אלו מתפרשים על פני יותר מ-5 ימים לאחר השעווה, יש צורך לפנות לרופא לצורך טיפול.

נגעים בעור

אחד הסיכונים של הסרת שיער בלייזר או תופעות לוואי חמורות יותר הם זיהומים אפשריים בפצעים או נגעים בעור, שעלולים להתפשט לאזורים אחרים בגוף ולגרום למחלה. מסיבה זו, רצוי להקפיד על היגיינה יתרה לאורך כל התהליך, ובמקרה של פציעות למרוח קרמים אנטיביוטיים, כדי למזער את הסיכון להידבקות בחיידקים.

שורף

למרות שזה לא נפוץ במיוחד, יש לקחת בחשבון גם את הסיכון לכוויות, שלעיתים עלולות להשאיר צלקות קבועות על העור. הם יכולים לנבוע גם מזיהומים אפשריים.

שינויים בפיגמנטציה של האפידרמיס

עוד מהנגעים שעלולים להופיע לאחר הפגישה הוא השינוי בפיגמנטציה של האפידרמיס, בין אם עקב היפרפיגמנטציה או היפופיגמנטציה.

נזק לעיניים

הרבה פחות שכיח, אבל גם לקחת בחשבון, במיוחד כשהאזור המטופל הוא הפנים, הוא הנזק האפשרי לעיניים שיכול להיגרם מהלייזר. כדי להימנע מכך, רצוי להרכיב משקפי מגן מתאימים במהלך הפגישה.

אילו סיכונים קיימים בהסרת שיער בלייזר במהלך ההריון?

שינויים הורמונליים המתרחשים במהלך ההריון עלולים לגרום לשיער עודף אצל נשים. שיער עודף זה, המכונה הירסוטיזם, נעלם בדרך כלל כאשר האישה יולדת. עם זאת, נשים רבות שואלות אם אפשר לבצע את הפגישות שלהן במהלך ההריון כדי להסיר לצמיתות שיער זה.

האמת היא שלמרות שהלייזר אינו גורם לנזק מוכח להיווצרות העובר ולהתפתחותו, השימוש בו אינו מומלץ במהלך ההריון מאחר והוא עלול להשפיע על עור האם. בשל השינויים ההורמונליים הללו, זה עלול לגרום לדחייה של הגוף, ובהמשך, לתגובה עורית.

טיפים להימנע מסכנות אלו

אחד ההיבטים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון הוא היגיינה. נוח במיוחד לשמור על ניקיון האזור המיועד בשעווה, על מנת למנוע זיהומים. חשוב גם לזכור שאם האזור שיש לעשות שעווה הוא הפנים, יש להימנע מאיפור.

כמו כן, לא כדאי להשתזף במהלך השבועות שלפני הסרת שיער, שכן ככל שגוון העור לטיפול חיוור יותר כך יתקבלו תוצאות טובות יותר והסיכונים בהסרת שיער בלייזר יהיו נמוכים יותר.

כדי להכין את העור להסרת שיער בלייזר, חיוני לשמור על לחות באזור וללא נגעים בימים הקודמים, הימנעות מיובש ומשיכה או חיכוך. אם סובלים מפציעות באזור לטיפול או בעיות כגון הרפס ומידע אחר ניתוחים, חשוב מאוד להעביר זאת לאיש המקצוע, שכן במקרים אלו טיפול הסרת שיער בלייזר הוא התווית נגד.

לסיכום, על ידי הקפדה על כמה הנחיות בטיחות והיגיינה פשוטות, ותוך ערבות שמי שמבצע את טיפול הסרת שיער בלייזר הוא איש מקצוע מוסמך, סיכונים אלו יצטמצמו למקסימום, תוך השגת התוצאות הטובות ביותר. הסרת שיער בלייזר טובה לעור ויש לה יתרונות רבים כל עוד הפגישות מבוצעות על ידי איש מקצוע.

אהבתם את המאמר?

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטסאפ
שלחו במייל
הדפיסו

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

הזעת יתר

הזעת יתר, יכולה להיות מצב מעיק ומביך המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה…

עיבויי שפתיים

תהליך עיבוי השפתיים כולל בדרך כלל שימוש בפרוצדורות קוסמטיות שמטרתן להגביר את גודל השפתיים ומלאותן.…

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן