מהם היתרונות והסיכונים של שאיבת שומן?

שאיבת שומן היא הליך כירורגי שאינו מתאים לכל האנשים, אשר חייב להיעשות באופן מבוקר ואחראי עם צוות מוסמך שידריך אותם בהחלטה.

יש המכנים זאת ליפוסקולציה או ליפופלסטיקה. למעשה, השם הטכני של ההתערבות הוא שאיבת שומן ותואם מניפולציה כירורגית של שומן או רקמת שומן באזורים ספציפיים בגוף כדי לשפר את קווי המתאר או הקווים האנטומיים שהוסכמו על פי בקשת המטופל או המלצה רפואית.

שיפור של המראה הגופני של המטופל מבחינה אסתטית. מטרות. זהו הליך שאינו יכול להיות מכוון להשגת או לחפש הפחתת משקל.

באופטימל למנתחים פלסטיים יש אחריות אתית ורפואית לדאוג לבריאות החולים, החל בבחירה נכונה של מועמדים להתערבות זו.

שאיבת שומן אינה מתאימה לכל האנשים, שכן ישנן שורה של סיכונים וסיבוכים משתמעים שניתן להימנע מהם לפני קבלת ההחלטה ללכת לניתוח או לא.

ממה מורכבת הליך שאיבת שומן?

שאיבת שומן מורכבת ממניפולציה של שומן לעיצוב או שיפור קווי המתאר של הגוף למטרה אסתטית. הוא מבוצע בדרך כלל על פלג גוף עליון, אם כי ניתן להשתמש בו על הירכיים, הידיים והרגליים. בשני האזורים האחרונים, הליך זה אינו תכוף במיוחד, שכן מדובר במשטחים צרים בעלי מבנים כלי דם ועצבניים שיכולים להיות מושפעים בהתערבות; יתר על כן, , התוצאות בתחומים אלה אינן משמעותיות במיוחד, ולכן, בהערכת הסיכון מול התועלת, הצוות הרפואי בוחר שלא לבצע שם עיצוב גוף.

מי לא מתאים לשאיבת שומן?

  • חולים עם מחלות כמו יתר לחץ דם או סוכרת, או עם הרגלי עישון, צריכים להיזהר מכיוון שגורמים אלה מגדילים את הסיכון לסיבוכים במהלך ההתערבות.
  • חולים הסובלים מעודף משקל או שמנים, שמדד מסת הגוף שלהם – BMI – גדול מ -28 או 30 ק"ג / מ"ר. במקרים אלה, המנתח מציע כי מומלץ למטופל, ראשית, לשנות את אורח חייו ואת הרגלי האכילה שלו לפני ששוקלים שאיבת שומן, אחרת ייתכן כי לאחר הליך זה הם יחזרו ויחזרו לאותן רמות BMI והתוצאה אינה מה שצפוי.
  • מטופלים המתייעצים לאחר שעברו בעבר שאיבת שומן, מעוררים אזעקה למומחים לגבי הרגלים או ציפיות של המטופל ואשר יכולים לעזור להחליט לתת את ההמלצה לא לבצע כל התערבות אחרת.

הסיבוכים האפשריים והנדירים

שאיבת שומן היא הליך שבו החולה בדרך כלל נשאר בשכיבה למשך מספר שעות. זה גורם לזרימת המערכת הוורידית שלך לאיטית מהרגיל, ולכן הסיכונים לפקקת ורידים בגפיים התחתונות ו / או תסחיף ריאתי גדלים.

סיכון חשוב נוסף מתרחש כאשר מבנים עורקים וורידים נפגעים במהלך מיצוי השומן, אשר בשל השפעת יניקה שלילית יכולה למשוך מיקרו -חלקיקי שומן למערכת העורקים או הוורידים, מה שעלול לגרום למיקרו -אמבולמיות של שומן. זהו אינו אירוע תכוף, האפשרות שלו רחוקה אך אסור לשכוח אותו.

כל הסיבוכים האלה הם אלה שמנתחים פלסטיים חושבים עליהם ואנו לוקחים אותם בחשבון בבחירת מטופלים הרגישים, בעלי אינדיקציה או בקשה לשאיבת שומן.

 

*מוזמנת לפנות למרפאת אופטימל, וניתן לך את כל הפרטים המדוייקים.

 

אהבתם את המאמר?

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטסאפ
שלחו במייל
הדפיסו

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

בוטוקס היופי ומעבר

הבוטוקס, המופק מהחיידק קלוסטרידיום בוטולינום, הוא לא רק תיקון קוסמטי לקמטים אלא גם טיפול מגוון…

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן