מתיחת צוואר

מהגיל אי אפשר לברוח ובעיקר מהשינויים הפיזיולוגיים שההתקדמות שלו מביאה עמה. מבחינה אסתטית במקרים רבים הזדקנות עור הצוואר מגיעה מוקדם יותר מהתבגרות עור הפנים, וקשה מאוד להסתיר אותה. הצוואר מתחיל להיראות רופף ובולט למראה, אך היום עם התקדמות הרפואה האסתטית יש כמה פתרונות.

שלבי ההזדקנות של העור באזור הצוואר

עם השנים הרקמות הרכות הולכות ומשתנות והאלסטיות של העור שהייתה בגילאים צעירים יותר הולכת ונעלמת, והעור נראה רופף ומדולדל יותר. גם השריר שמחזיק את שכבות הצוואר הולך והופך לחלש יותר ומבצע את עבודתו בצורה פחות טובה, ונוסף לכל אלו גם שומן שמצטבר בשכבות העמוקות ומושך את העור עוד יותר למטה. כל אלו ביחד גורמים לעור בסביבות הצוואר להיראות זקן יותר ופחות אסתטי, מה שדורש טיפול כלשהוא או ניתוח.

ניתוח שאיבת שומן

כפי שציינו במקרים רבים יש שקיעה של שומן והצטברות שלו בשכבות העמוקות יותר של הצוואר אך לא תמיד זה מגיע עם אלסטיות מופחתת של העור. אם העור עדיין אלסטי ניתן לבצע שאיבה של השומן בלבד מה שיחטב אותו ויאפשר לעור להתכווץ ולהפוך לחלק יותר.

ניתוח הרמת צוואר

כשהעור רפוי ומדולדל באזור הצוואר והשריר חלש אין מנוס מאשר להרים את הצוואר באמצעות ניתוח. מתיחת צוואר כזו כלפי מעלה ולכיוון האוזניים יחד עם הסרת עודפי העור תהפוך את הצוואר לגמיש יותר ומתוח יותר.

ניתוח הזרקת שומן

כשיש חוסר בשכבת השומן התת עורית מתקבל עור מדולדל והפתרון הוא למצק אותו באמצעות החדרת שומן מעל שריר הפלטיסמה תחת העור כמובן, שנלקח ממקום אחר בגוף. כך משתפר מרקם העור והעור הופך להיות מרופד יותר ומלא יותר.

מתיחת פנים ללא ניתוח

לניתוחים יש את הסיכונים שלהם ואם אפשר להימנע מהם מה טוב, וכשצניחת הצוואר היא קלה יחסית מה שאומר שיש קפלי עור בעיקר, ניתן לטפל גם ללא ניתוח. הנה כמה מהאפשרויות:

  • הזרקת חומרי מילוי – יש חומרי מילוי שונים בהם ניתן לעשות שימוש בשביל לשפר את מראה הצוואר, בעיקר באזור הלסת התחתונה, ויש ממריצי עור שמעודדים ייצור קולגן ומסייעים ללחות העור. הזרקה של חומרי מילוי צריכה להתבצע אחת לכמה חודשים בשביל לתחזק את האפקט.
  • הזרקת בוטוקס – בוטוקס פופולארי יותר כשמדובר על קמטים סביב העיניים והמצח אך גם באזור הצוואר הוא בפעולה. באזור הצוואר יכול להיות מתח עודף של השריר ומכיוון שהוא משתק את השריר נעלמים חלק מהקמטים באזור. חשוב להיזהר במהלך ההזרקה ולא להגיע לשריר הצוואר העמוקים.
  • שימוש בגלי רדיו – עוד שיטת מתיחת צוואר שהולכת והופכת לפופולארית יותר ויותר היא באמצעות מכשירים הפולטים גלי רדיו. המכשירים הללו מחממים את שכבות השומן ושכבת הדרמיס (השכבה העליונה של העור) ומסייעים למראה צעיר ומתוח יותר של העור באזור הזה.
  • שימוש בלייזר ואור – שימוש במכשירי לייזר אף הוא פופולארי ביותר בתחום מתיחת צוואר וטיפולים אסתטיים בכלל. יש מכשירי לייזר אשר משייפים את העור ויש כאלו שרק מחממים את סיבי הקולגן בשכבה העליונה של העור (הדרמיס) והם הוכחו גם כן כיעילים.
  • החדרת חוטים – מתיחת צוואר במקרה בו הבעיה היא קלה יכולה להיות באמצעות החדרת חוטים. מדובר על חוטים שמוחדרים באמצעות מחטים והם מרימים את רקמת העור ומתקנים את קווי המתאר.

עוד ועוד שיטות של מתיחת צוואר נכנסות לעולם האסתטיקה ומה שפעם היה גזירת גורל או גיל כבר מזמן הפיך ובר טיפול, ואין שום סיבה לא להיראות נהדר.

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן