גינקולוגיה אסתטית

בעיות אסתטיות באיבר המין הנשי משפיעות על הביטחון העצמי, איכות החיים ולעיתים גם על הבריאות. אולם כיום ניתן לטפל בהן בדרך שאינה פולשנית ולהיפטר גם מקשיים נלווים שעלולים להופיע בגללן כמו בריחת שתן או יובש

===========================================================

מהן הבעיות שהטיפול נועד לפתור?

עם השנים, גוף האישה עובר שינויים רבים שנובעים בין היתר מלידות, שינויים הורמונליים או כחלק מתהליך טבעי של התבגרות הגוף. תהליכים אלו יכולים להוביל לבעיות כמו בריחת שתן, יובש בנרתיק או בעיה אסתטית כלשהי.

התופעות האלו נפוצות בייחוד אצל נשים אחרי לידה, אך הן עלולות להופיע בכל שלב בחיים.  מחקרים מראים שכ-80 אחוזים מהנשים יחוו במהלך חייהן דליפת שתן, אך רבות  מהן לא ידווחו על כך לרופא, כמו גם על בעיות אחרות שציינו כאן מתוך בושה ומבוכה. למעשה, לנשים לוקח בממוצע 6.5 שנים (!) עד שידווחו לרופא על בריחת שתן.

כיום, על אף המבוכה בשיח בעניין הגינקולוגיה האסתטית, ניתן לטפל בבעיות אלה גם בדרך שאינה פולשנית ולא מערבת סכין מנתחים. הטיפול הייחודי נעשה באמצעות טכנולוגיית גלי רדיו, בעזרת מכשיר בשם VOTIVA שפותח בישראל ואושר על ידי ה-FDA לטיפול גינקולוגי אסתטי.

מהי המטרה שאליה שואפים בתהליך?

הטיפול נועד לבצע הידוק של השפתיים החיצוניות והדגדגן באיבר המין הנשי, תוך שיפור מרקם העור והבהרתו. במקרים רבים, הטיפול מונע את הצורך בניתוח פלסטי או בטיפולים בלייזר שנחשבים פולשניים יותר ועם סיכון גבוה יותר לפציעות וסיבוכים.

בנוסף לשיפור המראה האסתטי, הטיפול הייחודי יכול להצר את הנרתיק לטפל בבעיה השכיחה של יובש ובכך ניתן לשפר גם את ההנאה  מחיי המין.  לעיתים אף נצפה שיפור במראה האגן לאחר תהליך זה.

מבחינה רפואית, השימוש במכשיר עשוי לחזק את רצפת האגן ואת השרירים באזור בצורה שמפחיתה את בריחת השתן.

למי מתאימים הטיפולים?

הטיפולים מתאימים במיוחד לנשים אחרי לידה שמעוניינות לשפר את האסתטיקה של איבר המין אבל לא רק. הם יכולים לסייע לכל אישה בכל גיל שסובלת מבריחת שתן, מיובש או מפגמים אסתטיים בנרתיק, שאינם קשורים ללידה.

  • חשוב לציין כי הטיפול לא מתאים לנשים בהריון ולנשים שעוברות טיפולי פוריות.
  • במקרים של דלקת בנרתיק, הרפס באיבר המין, סוכרת לא מאוזנת או פציעה באזור – ייתכן ולא ניתן יהיה לבצע את הטיפול.
  • גם במקרים של שימוש בקוצב לב או היסטוריה של התמודדות עם מחלת הסרטן.

בכל מקרה, יש להיוועץ עם הרופא המטפל באשר למידת ההתאמה לטיפול.

נדגיש כי מומלץ להתחיל את התהליך רק לאחר השלמת פרק הלידות.

 

למה חשוב להתייעץ עם רופא לפני שמתחילים?

רופא המתמחה בגינקולוגיה אסתטית מכיר היטב את התחום ואת הכלים היעילים ביותר לטיפול בבעיות רפואיות ואסתטיות באיבר המין הנשי. לאחר בירור מצבך הרפואי ותשאול מעמיק, הרופא יידע להמליץ על הטיפול הנכון ביותר בשבילך, אשר ישיג את התוצאות הרצויות תוך חשיפה מינימלית לסיכונים ולסיבוכים. לכן חשוב לבחור ברופא מקצועי שמחזיק בניסיון הנדרש לטיפול בבעיות אלו.

מה הרופא ישאל אותי?

חלק חשוב בכל טיפול רפואי הוא התשאול הראשוני. בשלב הזה, חשוב לעדכן על כל מחלה או מצב רפואי חריג שאת מתמודדת איתו או שהתמודדת איתו בעבר.

יש לעדכן גם על תרופות מרשם שאת נוטלת או נטלת בעבר, על אלרגיות או רגישויות שאת סובלת מהן וכן על ניתוחים או אשפוז בבית חולים בעבר. בנוסף, יש לספר לרופא על כל דבר נוסף שיכול להיות רלוונטי לטיפול וכן על הציפיות שלך ממנו. תיאום ציפיות הוא קריטי בשלב הזה והוא יסייע להבטיח שתקבלי את התוצאה שציפית לה – ללא הפתעות בהמשך הדרך.

מהו תהליך הטיפול?

הטיפול מורכב משלושה מפגשים במרפאה בהפרשים של שלושה שבועות.

המפגש במרפאה נמשך בין 20 ל-30 דקות, במהלכו משתמשים במכשיר שמבוסס על טכנולוגיית גלי רדיו. המכשיר מחמם את העור בטמפרטורה של 43° מעלות צלזיוס. הוא שומר על טמפרטורה אחידה המאפשרת לחמם את העור בצורה שמכווצת את הרקמות בו ומובילה להידוק ומיצוק שלו. בכך ניתן גם לפתור בעיות אסתטיות במראה הנרתיק וגם לתרום לחיזוק השרירים ברצפת האגן שמשפיעים על בעיות כמו בריחת שתן.

הטיפול נעשה ללא הרדמה או טשטוש ולא צפויים להופיע כאבים במהלכו. החום שמייצר המכשיר נחשב על פי העדויות לנסבל ואף נעים. המכשיר מטפל בעור הפנימי בנרתיק בעומק של 2 סנטימטרים בלבד, אך משפיע גם על רקמות פנימיות יותר.

האם יש אלטרנטיבות טיפול שונות?

כיום ניתן לבצע גם ניתוח פלסטי לתיקון פגמים רפואיים או אסתטיים בנרתיק, וכן טיפולים בלייזר למיצוק העור ולשיפור מראה איבר המין הנשי. עם זאת, הטיפולים האלו נחשבים פולשניים יותר מהשימוש במכשיר ה-VOTIVA והם טומנים בחובם סיכון גדול יותר לסיבוכים ולתופעות לוואי.

סיכונים אפשריים

זוהי כאמור טכנולוגיה לא פולשנית ולכן השימוש בה לא טומן בחובו סיכונים משמעותיים או תופעות לוואי בולטות. לפני ההליך, הרופא יעדכן באופן פרטני יותר על כל סיכון או תופעת לוואי שיכולים להופיע בהתאם למצב הרפואי הייחודי של המטופלת.

מהן התוצאות הצפויות?

הטיפול כאמור דורש 3 מפגשים במרפאה – אך נשים רבות מדווחות שכבר אחרי הטיפול הראשון הן מרגישות הידוק של הנרתיק והפחתה של בעיות כמו בריחת שתן. הטיפול כאמור גורם למיצוק הדרגתי של העור – אך במקרים רבים השינוי המשמעותי מורגש עוד לפני סיום סדרת הטיפולים. גם מרקם העור ואיכותו צפויים להשתפר בעקבותיו.

חימום האזור גורם ברוב המקרים להתחדשות מואצת של רקמות החיבור, דבר שבא לידי ביטוי גם בחיזוק משמעותי של רצפת האגן, צינור השתן והשלפוחית. בנוסף תתאפשר הבהרה של אזור הנרתיק והצרה של איבר המין בהתאם לרצונה של המטופלת.

תהליך ההחלמה: למה לצפות וכמה זמן זה ייקח?

הודות לעובדה שמדובר בטיפול לא פולשני – הוא גם לא דורש תקופת התאוששות או החלמה עם מגבלות משמעותיות. ניתן לחזור לשגרה באופן מיידי בסוף הטיפול ללא אנטיביוטיקה או מנוחה. למעשה, אפשר לחזור לעבודה ולתפקוד מלא כבר עם עזיבת הקליניקה.

עם זאת, במשך ארבעה ימים לאחר הטיפול מומלץ להימנע מקיום יחסי מין וכן משטיפה של האזורים האינטימיים במים חמים. עדיף גם להימנע מעישון שעלול להאט את זרימת הדם ולהאריך את התחדשות התאים באזור.

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
מתעניינת בטיפול גינקולוגיה אסתטית?
אשמח לעזור😃
דילוג לתוכן