מהי הזעת יתר ואיך מטפלים?

כשאנחנו מדברים על הזעת יתר, אנו מדברים על הזעה נוספת בגוף אשר יכולה להפריע לנו במהלך היום או גם בלילה. היא לא חייבת להיות בגלל פעילות גופנית. זה גם יכול להיות במצב שהוא יותר שקט. הנה כמה דוגמאות על הזעת יתר: ביצוע פעילות גופנית אינטנסיבית, תחושת פחד, עצבנות או חשיפה לחום עז הן חלק מהסיבות העיקריות לכך שאתם עלולים להזיע יותר ממה שאתם צריכים. וזה שהזעה חיונית לשליטה בטמפרטורה שלנו ולהיווצרות מחסום הגנה תת עורי.

דבר נוסף החשוב לדעת הוא שאת הטיפול מתחילים לקבל מגיל 18.

עם זאת, ישנם אנשים שגם אם הם במנוחה או קריר, יכולים להזיע הרבה. עובדה זו אינה מרמזת על סיכון בריאותי, אך ברוב המקרים היא מביאה לבעיות דימוי עצמי ולהרעה באיכות החיים של המטופל. האם אתה מרגיש מזוהה כשאתה קורא את זה? אז, ייתכן שיש לך הזעת יתר. כאן נסביר מה זה ואיך אתה יכול לפתור את זה.

מהי הזעת יתר ומה גורם לה?

הזעת יתר היא הזעת יתר המתרחשת באופן רציף ובלתי צפוי. כלומר, מי שסובל ממנה מתחיל להזיע במצבים שאין טריגר.

הזיעה יכולה להופיע בדרך כלל באזורים מסוימים בגוף: ידיים, רגליים, בתי השחי או הפנים. בנוסף, נפוץ שהוא מתחיל בילדות ומחמיר לאחר גיל ההתבגרות, משפיע לרעה על חייו החברתיים והאישיים של הפרט.

למרבה הצער, הסיבה האמיתית להזעת יתר טרם התגלתה. עם זאת, ישנן עדויות לכך שזה יכול להיות קשור למחלות נוירולוגיות, אנדוקרינולוגיות, פיזיולוגיות או עקב מרכיב תורשתי. לבסוף, זכור שהזעת יתר לא חייבת להיות קשורה לריח גוף רע. זה יכול להתרחש מסיבות שונות כמו היגיינה לקויה, שילוב של חיידקים, תזונה או שינויים במערכת ההורמונלית.

כמה סוגים של הזעת יתר יש?

ישנם שני סוגים של הזעת יתר: ראשונית ומשנית. כפי שכבר הזכרנו, למרות שבמקרה הראשון הזיעה יכולה להופיע בצורה כללית בכל הגוף, הדבר הנפוץ ביותר הוא שהיא פוגעת באזורים מסוימים. לפיכך, הוגדרו הדרכים הבאות:

הזעת יתר של פלמאר

הזעת יתר במצחים

הזעת יתר בבית השחי

הזעת יתר בפנים

מצד שני, ישנו עוד סוג של הזעת יתר הנקראת הזעת פנדריאלית או הזעת יתר בטעמים. הדבר נגרם כתוצאה מתגובה מוגזמת של בלוטות הזיעה עקב הגירויים המפעילים הפרשת מיצי קיבה לאחר אכילת כל סוג של מזון.

איך מבצעים את הטיפול?

הטיפול אצלנו הוא דרך בוטוקס, המטופל ייכנס לייעוץ ראשוני אצל הרופא, ושם יוכל להחליט על הטיפול עצמו. הטיפול הוא חד פעמי שאחריו המטופל יכול ללכת הביתה.

בנוסף, רצוי לנקוט באמצעי זהירות מסוימים למניעת הזעת יתר: להחליף את הדאודורנט לאנטי-פרספירנט, להימנע מלבוש צמוד, לבחור בבדים טבעיים כמו כותנה ולדאוג להיגיינה.

 

אנו באופטימל נשמח לענות על כל השאלות, ולתת מענה של כל הפרטים הרצויים.

אהבתם את המאמר?

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטסאפ
שלחו במייל
הדפיסו

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

ניתוח להרמת גבות

ניתוח הרמת גבות, המכונה גם הרמת גבות או הרמת מצח, הוא הליך קוסמטי שנועד להעלות…

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן