הסרת שיער

רבים בתקופתנו לא יודעים זאת, אך האמת היא שכמעט בכל התרבויות ביצעו פעולות להסרת שיער, לאורך כל ההיסטוריה. אמנם בתקופה שלנו ברוב המוחלט של המקרים היא נעשית לצורך שיפור הנראות והאסתטיקה, אבל לאורך ההיסטוריה הסרות שיער בוצעו גם לצורך ענישה, לצרכים הקשורים לדת ועוד.

הטכניקות הקיימות

בגדול מקובל לסווג את כל הטכניקות בתחום לשתי קבוצות מובחנות: טכניקות המשמשות להסרה זמנית של שיער וטכניקות המשמשות להסרת השיער לצמיתות. כמו כן בקטגוריית הזמנית, ניתן למצוא סיווג משנה לטכניקות שבהן ההסרה היא על-עורית וטכניקות שבהן היא תת- עורית.

להלן פירוט אודות הטכניקות השונות המככבות בכל אחת מהקטגוריות:

הסרת שיער זמנית

הסרה על-עורית
גילוח – באמצעות מכונה חשמלית או תער.
משחות כימיות – ישנם תכשירים ומשחות למריחה על העור, הגורמים לנשירת השיערות

הסרת שיער תת-עורית

שעווה – באמצעות רצועות בד ושימוש בשעווה קרה או חמה, ניתן להסיר מרבדים שלמים של שיער גוף, תוך תלישת השערות מן השורש.

תרכובות סוכר – אופן הפעולה דומה לזה שבו נעשה שימוש במקרה של השעווה, כאשר תרכובות הסוכר מחליפות את תפקיד השעווה הקרה או החמה.

מריטה – שליפת השערה עם השורש באופן יחסית ממוקד, באמצעות חוט מגולגל או פינצטה.

הסרה חשמלית – תלישת שערה שערה מהגוף באמצעות מכשיר הכולל ראש מסתובב הנע באמצעות מנוע. הפעולה של המכשיר מזכירה את פעולת המריטה שמבצעת הפינצטה, רק שבמקרה הזה ניתן לכסות שטח נרחב במהירות, אם כי ברמת דיוק פחותה. לפיכך שיטה זו מתאימה יותר להסרת שיער מהרגליים ואילו בפינצטה משתמשים למשל כדי להסיר שערות לא רצויות מאזורים שבהם נדרש יותר דיוק, כמו הגבות למשל.

הסרת שיער לצמיתות

כל השיטות שבהן מסירים את שיער הגוף לצמיתות, הן טכניקות שבהן מתמקדים בגרימת נזק בלתי הפיך לשורשים של השיער תוך שימוש בפולסים של אנרגיה או חומרים כימיים. להלן השיטות המרכזיות הנמצאות כיום בשימוש בקטגוריה זו:

אפילציה – שימוש במחט חשמלית המשדרת פולסים המכוונים לשורש השערה.

לייזר – בטכניקה זו משגרים קרן לייזר לכיוון שורש השערה. הקרן גורמת לחימום של השורש ומובילה להמתתו. שיטה זו מתאימה לכל אדם באשר הוא, ללא קשר לגוון העור או השיער שלו ונחשבת לטכניקה היעילה ביותר בתחום הסרות השיער לצמיתות כיום.

IPL – שיטה זו מבוססת על הבזקי אור ופחות מתאימה לבעלי גוון עור בהיר מאוד.

הסרות שיער בלייזר

לסיום, נרחיב מעט על טכניקת ההסרה בלייזר, שקרנה עלתה מאוד בשנים האחרונות. הרעיון העומד מאחורי הטכניקה הזו, הוא חימום של שורש השיער באמצעות מכשיר המסוגל לשדר קרני לייזר החודרות את רקמת העור. אורך הגל של קרן הלייזר מותאם לצבע הפיגמנט שבשורש וההרס לפיכך ממוקד ביותר ולא משפיע על הרקמות שעוטפות את השורש אלא רק על השורש עצמו. כדי שההסרה תהיה אופטימאלית, ישנה חשיבות עליונה להתייחס לגוון העור של המטופל וכן לעובי השיער שלו. לאחר מכן יש לבחור בצורה מושכלת את המכשיר המתאים ביותר, בהתייחס למאפיינים האישיים של המטופל.

באופטימל תוכלו למצוא מגוון רחב של מכשירי לייזר באורכי גל שונים,
דבר זה מאפשר התאמה מרבית של הטיפול לרוב סוגי העור ולרוב סוגי השיער.
כך ניתן להתאים את השימוש במכשירים לפי התאמה אישית לכל לקוח.
צרו קשר עם "אופטימל – המרכז לרפואה אסתטית ואיכות חיים"
בטלפון מספר- 077-3167507 או השאירו פרטים בעמוד צרו קשר

טיפולים בתחום הסרת שיער

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן