פילינג כימי

פילינג כימי – כל מה שחשוב לדעת

שיטת הקילוף הכימי של שכבות העור החיצוניות הפכה ללהיט של ממש בשנים האחרונות. עור חלק, גמיש, עם פחות קמטים, צלקות וכתמים – כל אלו הם מקצת תוצאות הפלא שטיפול פילינג כימי עשוי להביא עמו. זה הזמן להתעדכן בכל מה שחשוב לדעת אודות הטיפול

  1. הימנעו מחשיפה לשמש לאחר טיפול פילינג כימי

מדינת ישראל זכתה להישטף בשמש יוקדת או מלטפת במרבית ימות השנה. כולנו יודעים שחשוב להישמר מפני השמש ומפני נזקים שמתרחשים בעקבות חשיפה ישירה ומתמשכת אליה. כשזה מגיע לטיפולי פילינג כימי – הדבר חשוב שבעתיים. לאחר הטיפול העור רגיש ביותר לקרינת השמש ולכן יש להגן עליו באמצעות קרם הגנה בעל מקדם גבוה או באמצעות הימנעות מוחלטת מחשיפה לשמש במהלך שעות האור. אם לא מקפידים על הנחיות אלו, עלולים להיווצר כתמי פיגמנטציה על העור, ותהליך ההזדקנות יואץ.

 

  1. לגוון העור של המטופל/ת יש משמעות

פילינג כימי אינו מתאים לכל גווני העור, אלא רק לבעלי עור בהיר, בדרגת 1-2 לפי סיווג פיצפטריק. אלו עם גוון עור 3-5 עלולים לסבול לאחר פילינג כימי מכתמי פיגמנטציה או מהתבהרות, כאשר מדובר בנזק בלתי הפיך.

 

  1. אורך תקופת ההחלמה

חשוב לדעת שאורך תקופת ההחלמה של העור מטיפול פילינג כימי נמשך חודשים ארוכים. בתקופה זו העור עשוי להיוותר אדום ורגיש. רק לאחר שמושגת החלמה מלאה, ניתן יהיה להבחין בתוצאה המלאה של עור חדש, שברוב המקרים נותר צעיר ורענן לאורך שנים ארוכות.

 

  1. שליטת המטפל/ת בעומק הפילינג

פילינג כימי הוא למעשה קילוף מבוקר של העור; יצירת כוויה מבוקרת שבעקבותיה העור מתקלף ומתחדש בשכבות העליונות. התוצאה מתרחשת בעקבות עידוד של ייצור מחודש של קולגן ושל אלסטין, שאחראיים על גמישות ועל מראה העור המתוח. חשוב לשמוע מן המטפל/ת לאילו תוצאות לצפות באמצעות שליטה בעומק הפילינג, האם מדובר בפילינג שטחי, בינוני או עמוק?

 

  1. לאילו תוצאות לצפות?

תוצאות הפילינג הכימי מתחילות להיות ניכרות על עור הפנים לאחר מספר שבועות, ועשויות לתרום להיווצרות עור חדש, חלק, ורדרד יותר, ללא כתמי שמש, גיל, קמטים וקמטוטים. בנוסף, העור ייהנה מזוהר מתמשך ומראה חי ורענן.

 

אהבתם את המאמר?

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטסאפ
שלחו במייל
הדפיסו

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

ניתוח להרמת גבות

ניתוח הרמת גבות, המכונה גם הרמת גבות או הרמת מצח, הוא הליך קוסמטי שנועד להעלות…

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן