מתיחת פנים

מי מאתנו לא היה רוצה להיראות צעיר ורענן עד מאה ועשרים? כנראה שאין אחד כזה… אבל מה לעשות שהשנים עוברות ועושות את שלהן, וההשפעה על הגוף שלנו הולכת והופכת לדרמטית יותר ויותר ככל שעובר הזמן. כשמדובר על אזורים נסתרים בגוף הבעיה קטנה יותר אך באזורים גלויים ובעיקר כשמדובר על אזור הפנים, הבעיה משמעותית יותר ורבים מחפשים פתרונות. ואכן, היום הרפואה האסתטית מתקדמת הרבה יותר מבעבר ומציעה דרכים שונות לטיפול. מתיחת פנים היא טיפול כירורגי אשר אמור להעלים קמטים ועור נפול, בעצם הרמת פנים למטרות אסתטיקה.

מטרת מתיחת פנים באמצעות ניתוח

מתיחת פנים באמצעות ניתוח היא בכדי להחזיר למנותח את המראה הצעיר יחסית ולהעלים אצלו קמטים ועור נפול אך חשוב מאוד לא לפגוע במימיקת הפנים ובמראה הטבעי עד כמה שניתן. לכל אדם יש מבנה ייחודי ודורש התחשבות בתהליך התבגרות עור הפנים האישי שלו.

לפני הניתוח

לפני הניתוח המנותח ייפגש עם המנתח וזה יתאם איתו ציפיות ויסביר לו על הניתוח ועל הסכנות הכרוכות בו. סכנה אחת היא פגיעה בעצבי ההבעה מעצם הרמת שרירי הפנים, מה שנדיר מאוד שיקרה. הסכנה הנוספת היא מעצם ההרדמה המלאה אשר כרוכה בסיכונים מסוימים אך גם בכל הנוגע אליה, אלו סיכונים שכמעט ולא קיימים.

מהלך הניתוח

הניתוח מתבצע כמובן על ידי מנתח פלסטי, ובמהלכו הוא מבצע חתך על רקמת העור שבקו התפר בין שתי האוזניים, המצח והשיער. הוא מרים את רקמת השריר שהפכה לרפויה ונפלה עם הזמן, מה שגם גרם לעודפי עור מיותרים אותם צריך לסלק.

לאחר הניתוח

מתיחת פנים באמצעות ניתוח דורשת לאחריה החלמה של ימים ספורים עד כשבוע וחצי. תופעת הלוואי הן נפיחויות ושטפי דם באזור הניתוח, בצקת ותחושה שהצוואר מתוח. בדרך כלל החזרה לפעילות היא לאחר יומיים – שלושה, ולפעילות ספורטיבית מאומצת לאחר כחודש ימים.

מתיחה באמצעות בוטוקס

ישנה דרך נוספת למתוח את עור הפנים ולשוות לו מראה צעיר ורענן יותר וזאת באמצעות הזרקת בוטוקס. הבוטוקס הוא רעלן משתק שרירים וכשהוא משתק את השריר באזור הקמט הוא לא ייראה. הוא יעיל בעיקר להחלקת קמטים ומתיחה של העור באזור העיניים והמצח כמו גם בצוואר, אך הוא נחשב לקצר באפקט הטיפולי שלו מה שאומר שצריך לחזור עליו כל כ-חצי שנה.

אפשרויות נוספות למתיחת פנים

מתיחת פנים יכולה להתבצע גם באמצעות טיפולים נוספים כמו מזותרפיה והזרקה של חומצה היאלורונית, או באמצעות חוטי אפטוס שעשויים מפוליפרופילן ובאמצעותם מרימים את עור הפנים. הם דורשים הרדמה מקומית מכיוון שהם מוחדרים לשכבה העליונה של העור (הדרמיס) אך כל הפרוצדורה לוקחת דקות ספורות ולאחריה מראה עור הפנים משתפר. מתיחת פנים באמצעות חוטי אפטוס היא פרוצדורה שהולכת והופכת לפופולארית יותר ויותר והיא מחזיק מעמד באפקטיביות שלה בסביבות ה-4 שנים.

טיפולי אסתטיקה נוספים

היום, אלו שמבצעים פרוצדורה ספציפית למראה יפה וצעיר יותר משלבים אותה עם פרוצדורות אחרות, ואלו יכולות להיות מילוי שפתיים, העלמה של שקיות מתחת לעיניים, הרמת גבות, הרמת עפעפיים, שאיבת שומן והעלמה של צלקות. עולם האסתטיקה הרפואית הוא עולם שרק הולך ומשתפר והטכנולוגיות בו רק הולכות והופכות לחדשניות יותר ויותר, והיום אין שום סיבה לקבל מראה חיצוני שלא מרוצים ממנו כעובדה מוגמרת. גם בכל הקשור לזקנה ולהזדקנות העור יש פתרונות, ואמנם אי אפשר לעצור את התקדמות הגיל אך אפשר לשפר את המראה עוד ועוד.

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן