השתלת שומן בפנים

כל מה שרצית לדעת על ניתוח להשתלת שומן בפנים

התסרוקת, הלבוש והבושם – כולם חלק מהרושם הראשוני שאנחנו משאירים, אולם הפנים שלנו יוצרים את הרושם העז ביותר. ולכן פגמים שונים באזור זה יכולים לגרום לתחושות של חוסר ביטחון ורצון לחולל שינוי. יש היום טכניקות שונות כדי לבצע את השינוי הנכסף, כאשר השתלת שומן בפנים היא שיטה שהופכת יותר ויותר פופולרית.

באילו טיפולים אפשר להשתמש בהזרקת שומן?

המטרה של הפרוצדורה היא לעבות ולעצב אזורים שונים בגוף, ולכן אפשר להשתמש בהשתלת שומן בניתוחי הגדלת חזה, או תיקון של אזורים שונים בגוף בעלי מראה לא סימטרי.
ניתן גם לבצע השתלת שומן בפנים, כדי להשיג מספר מטרות. ניתן להזריק את השומן באזורים נקודתיים בפנים על מנת לעבות אותם, למשל כמו בלחיים ובסנטר. ישנם מקרים שבהם ניתן להשתמש בשיטה כדי לתקן עיוותים או מומים בצורת הפנים.
ככל שאנו מתבגרים, עור הפנים שלנו עובר תהליכי הזדקנות טבעיים. תהליכי ההזדקנות הללו גורמים לו לאבד את גמישותו וחיוניותו, ובמקביל ישנם תהליכים שגורמים להפחתת כמויות השומן הטבעיות בפנים. התוצאה היא הופעה של קמטים באזורים שונים, ואחת הדרכים לטפל בכך ולהצעיר את עור הפנים היא על ידי הזרקת שומן. בצורה כזו יש החזרה של נפח וחיוניות לעור, וכמובן טשטוש והעלמת קמטים. כמובן שהתהליך אינו יכול לעצור את המשך תהליך ההתבגרות, ולכן מומלץ לשלב את הניתוח ביחד עם תחזוקה שוטפת של עור הפנים – טיפולים קוסמטיים והכי חשוב, צמצום החשיפה לקרני השמש.

מהם יתרונות השיטה?

היתרון המשמעותי של השתלת שומן הוא כמובן שימוש בתאים אשר נלקחים מהגוף עצמו, בלי תוספת של חומרי מילוי זרים, ולכן אין בעיה של דחיית השתל- כפי שעשוי לקרות בשיטות אחרות.
אומנם השתלת השומן דורשת גם תהליך של שאיבתו (ונרחיב על כך בהמשך), אולם אין צורך ברכישת חומרי מילוי יקרים כמו חומצה היאלרונית. זהו יתרון במיוחד כאשר מבצעים ממילא פרוצדורה של שאיבת שומן.

כיצד מבוצעת הפרוצדורה?

השלב הראשון בתהליך הוא שאיבה של שומן מאזור אחר בגוף. לרוב השאיבה מבוצעת מאזורים כמו הבטן והירכיים. ההחלטה על כך תלויה בהעדפות של המטופל, וגם בהחלטה מקצועית של הרופא המנתח. השאיבה מבוצעת בעדינות כדי לא להרוס את תאי השומן, וכמובן כדי לא לפגוע באזור ממנו שואבים את השומן. לאחר מכן תאי השומן מועברים לצנטריפוגה, בה מפרידים בין התאים הבריאים והטובים, לבין תאי שומן שנפגמו בתהליך, תאי דם וכדומה.
לבסוף הפלסטיקאי יזריק את תאי השומן לאזור הדורש מילוי, בטכניקה שתאפשר פיזור נכון של תאי השומן. תהליך ההשתלה מבוצע בהרדמה מקומית או מלאה, ונמשך בין שעה לשעתיים.

כמה זמן נמשכת ההחלמה?

לאחר הניתוח יש תקופת התאוששות של מספר שעות עד יממה, ולאחריה משתחררים הביתה עם חבישה מינימלית. בימים הראשונים יכולה להיות תחושה של כאב או חוסר נוחות באזורי השאיבה וההזרקה, אולם לרוב מדובר בכאבים קלים ונסבלים.
בימים הראשונים יכולה להופיע נפיחות או בצקות באזור שבו בוצעה השתלת שומן בפנים, ובמשך הזמן הזה הגוף גם סופג בחזרה חלק מתאי השומן. תהליך הספיגה והייצוב של האזור יכול להימשך מספר שבועות עד מספר חודשים בודדים, ורק לאחריהם אפשר לראות בוודאות את תוצאות הניתוח.
לעיתים יש צורך לבצע השתלה נוספת כדי לעבות את האזור ולהגיע לתוצאה הרצויה.

כדי להגיע לתוצאות טובות ולמנוע סיבוכים
חשוב לבצע את הפרוצדורה רק אצל הפלסטיקאי בעל ניסיון רב בהליכים כמו השתלות שומן
באופטימל המרכז לרפואה אסתטית תוכלו למצוא צוות של פלסטיקאים מומחים בעלי שם וניסיון עשיר בתחומם.

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
מתעניינת בטיפול השתלת שומן בפנים?
אשמח לעזור😃
דילוג לתוכן