כל מה שכדאי לדעת על ניתוח אף

כולנו אוהבים להראות טוב, לטפח את עצמנו. לכן במאמר זה תוכלו למצא פרטים על ניתוח אף שאנו מבצעים במרפאת אופטימל. נשמח שתפנו אלינו כדי לקבל את כל הפרטים הרלוונטים.

חשוב לדעת שהניתוח עצמו עושים גם לנשים וגם לגברים.

 

שיפור הצורה והתפקוד של האף.

מדי שנה, אלפי אנשים עוברים ניתוח אף. ניתן לבצע ניתוח אף למטרות קוסמטיות או הליך משולב לשיפור הצורה והתפקוד כאחד. זה יכול גם להקל או לרפא בעיות נשימה באף, לתקן עיוותים או פציעה בלידה, או גם לתמוך באף נפול ומזדקן.

מטופלים השוקלים ניתוח אף מכל סיבה שהיא, צריכים לפנות לרופא המתמחה בתפקוד דרכי הנשימה באף וכן בניתוחים פלסטיים. זה יבטיח שנשימה יעילה תהיה בעדיפות גבוהה כמו המראה החיצוני.

האם ניתוח אף קוסמטי יכול ליצור אף "מושלם"?

ניתוח אף אסתטי (ניתוח אף) מעדן את צורת האף, מכניס אותו לאיזון עם שאר תכונות הפנים. מכיוון שהאף הוא תכונת הפנים הבולטת ביותר, אפילו שינוי קל יכול לשפר מאוד את המראה. (חלק מהמטופלים בוחרים בהגדלת סנטר בשילוב עם ניתוח אף כדי לאזן טוב יותר את תכונותיהם.) ניתוח אף לבדו לא יכול לתת לך פרופיל מושלם, לגרום לך להיראות כמו מישהו אחר או לשפר את חייך האישיים. לפני הניתוח, חשוב מאוד שלמטופל תהיה הבנה ברורה ומציאותית מהו השינוי האפשרי, כמו גם את המגבלות והסיכונים של ההליך.

סוג העור, מוצא אתני וגיל יהיו בין הגורמים שהמנתח ישקול לפני הניתוח. למעט מקרים של אי ספיקת נשימה חמורה, חולים צעירים אינם מועמדים בדרך כלל עד שהאף שלהם מפותח במלואו, בגיל 15 או 16 שנים. המנתח ידון גם בגורמי סיכון, שהם לרוב מינוריים, וכן היכן יתבצע הניתוח: בבית חולים, מרכז ניתוחי אמבולטורי עצמאי או חדר ניתוח מוסמך.

כדי לעצב מחדש את האף, העור מורם, ומאפשר למנתח להסיר או לסדר מחדש את העצם והסחוס. לאחר מכן, העור מחובר מחדש ונתפר על המסגרת החדשה. סד לאף בצד החיצוני של האף עוזר לשמור על הצורה החדשה במהלך הריפוי. אם מניחים חומר רך וסופג בתוך האף לייצוב המחיצה, הוא יוסר בדרך כלל בבוקר שלאחר הניתוח. חבישות וסדים חיצוניים לאף מוסרים בדרך כלל חמישה עד שבעה ימים לאחר הניתוח.

מתי יש לשקול ניתוח לתיקון גודש כרוני באף?

הרבה אנשים סובלים מגודש באף. ולכן זה עשוי להיות אינדיקציה לבעיות נשימה כרוניות שאינן מגיבות היטב לטיפול הרגיל. החסימה עשויה להיות קשורה להפרעות מבניות בתוך האף או לנפיחות הנגרמת על ידי אלרגיות או וירוסים.

ישנן סיבות רבות לחסימת האף. מחיצה סטיה (המחלקה בין הנחיריים) יכולה להתפתל או להתכופף כתוצאה מגדילה או פציעה לא תקינה. זה יכול לסגור חלקית או מלאה את אחד או שני מעברי האף. ניתן לתקן מחיצה סטיה בהליך כירורגי הנקרא מחיצה. שינויים קוסמטיים באף נעשים לרוב במקביל, בהליך משולב הנקרא ספטורינופלסטי.

צמיחת יתר של הטורבינות היא סיבה נוספת לגודש. (הטורבינות הן הרקמות המצפות את החלק הפנימי של מעברי האף.) לפעמים הטורבינות זקוקות לטיפול כדי להקטין אותן ולהרחיב את מעברי האף. הטיפולים כוללים הזרקה, הקפאה והסרה חלקית. אלרגיות יכולות גם לגרום לנפיחות פנימית באף, וייתכן שיהיה צורך בהערכה וטיפול באלרגיה.

האם ניתוח יכול לתקן אף סתום ומבוגר?

הזדקנות היא גורם שכיח לחסימת האף. זה מתרחש כאשר הסחוס באף וקצהו נחלשים עם הגיל, ונוטים עקב כוח הכבידה, מה שגורם לצידי האף להתמוטט פנימה ולחסום את זרימת האוויר. נשימת פה או נשימה רועשת מוגבלת היא שכיחה.

נסו להרים את קצה האף כדי לראות אם אתה נושם קל יותר. אם כן, רצועות האף הדביקות החיצוניות שזכו לפופולריות של ספורטאים עשויות לעזור. או שוחחו עם מנתח פלסטי אף אוזן גרון/פנים על ניתוח מחיצה, שיכלול חיתוך, עיצוב מחדש או מיקום מחדש של חלקים של סחוס המחיצה והעצם. (זהו זמן אידיאלי לבצע גם שדרוגים קוסמטיים אחרים.) ניתן להניח סדים פנימיים או פקקים רכים בנחיריים כדי לשמור על המחיצה במקומה החדש. בדרך כלל, חולים חווים נפיחות מסוימת במשך שבוע או שבועיים. עם זאת, לאחר הסרת האריזה, רוב האנשים נהנים משיפור דרמטי בנשימה.

איזה טיפול נדרש לאף שבור?

חבורות סביב העיניים ו/או אף מעט עקום לאחר פציעה מעידים בדרך כלל על אף שבור. אם העצמות נדחפות לצד אחד או לצד, טיפול רפואי מיידי הוא אידיאלי. אבל ברגע שנפיחות ברקמות הרכות מעוותות את האף, המתנה של 48 עד 72 שעות לתור לרופא יכולה למעשה לעזור לרופא להעריך את הפציעה שלכם כשהנפיחות פוחתת. (מרחו קרח בזמן שאתם מחכים לראות את הרופא.) מה שהכי חשוב הוא אם עצמות האף נעקרו, ולא פשוט נשברו או נשברו.

עבור עצמות עקורות בולטות, מנתחים מנסים לעתים קרובות להחזיר את עצמות האף למצב ישר יותר בהרדמה מקומית או כללית. זה נעשה בדרך כלל תוך שבעה עד עשרה ימים מהפציעה כדי שהעצמות לא ירפאו במצב עקורה. מכיוון ששברים רבים אינם סדירים ואינם חוזרים למקומם, ההליך מצליח רק במחצית מהזמן. עקירה עקב פציעה גורמת לעיתים קרובות לפגיעה בנשימה, ולכן ניתן לבחור בניתוח אף מתקן, בדרך כלל ספטורינופלסטי. הליך זה מבוצע בדרך כלל על בסיס אשפוז, ובדרך כלל המטופלים מתכננים להימנע מהופעה בפומבי במשך כשבוע עקב נפיחות וחבורות.

 

לפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות למרפאת אופטימל ותקבלו את כל המידע.

 

 

 

אהבתם את המאמר?

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטסאפ
שלחו במייל
הדפיסו

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

הזעת יתר

הזעת יתר, יכולה להיות מצב מעיק ומביך המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה…

עיבויי שפתיים

תהליך עיבוי השפתיים כולל בדרך כלל שימוש בפרוצדורות קוסמטיות שמטרתן להגביר את גודל השפתיים ומלאותן.…

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן