צלקות

8 עובדות מפתיעות על צלקות

מבחינה ביולוגית, צלקות מגנות על גופנו מפני נזקים עתידיים, אך הן גם מזכירות לנו היכן היינו ומה עברנו. למרות שרוב האנשים מבינים מהי צלקת, שמונה העובדות הללו על צלקות עומדות להפתיע אתכם

1. קולגן – סומכים עליך!

המולקולות השומרות על העור גמיש ומוצק, אחראיות גם לצלקות בגופנו. צלקות נראות לעין הן תוצאה של ייצור יתר או תת ייצור של קולגן בעור בעקבות טראומה. כדאי להבין באלו אמצעים ניתן להשתמש, כדי לסייע בוויסות כמות תקינה של ייצור קולגן ולמנוע אובדן לחות בעור, וכך לשפר את נראות הצלקות.

2. לצלקות לא כיף בשמש

צלקות עמידות פחות בפני קרינת אולטרה-סגול ולכן נוטות יותר לכוויות שמש מאשר עור רגיל. צלקות פחות רגישות מבחינת הצבע, התחושה והתפקוד, ולכן יש להגן על עור מצולק מפני השמש בכל ימות השנה, לא רק בימים חמים או שטופי שמש, במיוחד כאשר הוא מחלים.

3. גיל, מוצא אתני ודיאטה קשורים לאופן שבו הצלקת מחלימה

ככל שאתם מתבגרים, תאי העור לא מתקנים את עצמם ומתחדשים באותה המהירות כמו פעם. גורמים אחרים כמו מוצא אתני, תורשה, תזונה ומיקום הפציעה, יכולים להשפיע גם על מראה הצלקת לאחר ההחלמה.

4. לא כולן אותו דבר – כל צלקת היא ייחודית

יש סוגים שונים של צלקות על בסיס סוג העור שלכם. סוגי הצלקות הקשים ביותר הם היפרטרופיים וקלואידים. הם קשים יותר, לא אלסטיים, ויש להם אטימות באזור העור. סוגי צלקות נוספים כוללים צלקות אטרופיות, כיווץ האזור הפגוע בעקבות כוויה ואקנה. סימני מתיחה הם גם סוג של צלקת הנוצרת על פני העור כתוצאה מגדילה פתאומית, עלייה במשקל או הריון.

5. פירסינג יכול להשאיר צלקות

מדענים הבחינו כי קיים קשר בין פירסינג בגוף לבין היווצרות צלקות קלואידיות. הפירסינג עלול להידבק כתוצאה משימוש בציוד פירסינג לא מעוקר, וליצור צלקת. מיקום הפירסינג עשוי להשפיע על הסבירות להשארות צלקת גם לאחר מכן.

6. יש סיבה שבגללה הצלקות אדומות בהתחלה

על מנת שייווצר העור החדש באתר הפציעה, יש לספק דם למקום. בזמן שהפצע מחלים, נוצרים יותר כלי דם המספקים חומרים מזינים לאזור. זרימת הדם המוגברת מעניקה לצלקת את צבעה.

7. החלמה אורכת זמן

לאחר שנסגר פצע ומתחילה להיווצר צלקת, הוא ממשיך להשתנות במשך שנתיים. צלקת עשויה להיראות אחר ימים, שבועות וחודשים לאחר מכן. פצעים נרפאים בשלושה שלבים: השלב הדלקתי, שלב ההתפשטות ושלב ה"שיפוץ". השלב הדלקתי נוצר כאשר הצלקת אדומה ומודלקת ונמשך רק כמה ימים. שלב ההתפשטות נמשך מספר שבועות, כאשר הקולגן מתחיל להיווצר. שלב השיפוץ הוא השלב האחרון ומתרחש כאשר הצלקות מתחילות לדעוך ולהידלדל.

8. מוכנים, מסודרים, מטפלים! טיפול מהיר יותר נותן את התוצאות הטובות ביותר

ברגע שצלקת מחלימה, חשוב לדעת שלא מדובר בגזירת גורל. ניתן כיום באמצעות טיפולים שונים לבצע טשטוש צלקות ואף לבצע העלמת צלקות מלאה. בין אם מדובר במקרים של צלקות אקנה, סימני מתיחה וסוגים נוספים של צלקות, דעו כי קיימים כיום פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לצורך טשטוש צלקות והעלמת צלקות, לצד טיפולים קוסמטיים שניתנים למטופל או המטופלת בהתאם להנחיות הגורם המטפל.

צלקות יכולות להיות תזכורת נהדרת לחיים שחיו אותם היטב. הצלקת בסנטר שלך, הסימן במרפק שלך, לכולם יש סיפור משלהם שמוסיף לסיפור של חייכם. עם זאת, צלקות יכולות להיות מורכבות, לפגוע באיכות החיים ובביטחון העצמי של האדם. כל אלו עשויים להוביל אתכם לחפש אחר טיפולים ופתרונות לצורך טשטוש צלקות ולצורך העלמת צלקות. אם אתם מעוניינים בטיפול טשטוש צלקות או בטיפול העלמת צלקות, צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

אהבתם את המאמר?

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטסאפ
שלחו במייל
הדפיסו

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

בוטוקס היופי ומעבר

הבוטוקס, המופק מהחיידק קלוסטרידיום בוטולינום, הוא לא רק תיקון קוסמטי לקמטים אלא גם טיפול מגוון…

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן