מהו הגורם להעלמת נימים ודליות ברגליים?

לנו באופטימל יש הרבה טיפולים, אחד מהם הוא העלמת נימים ודליות ברגליים. במאמר זה תוכלו לקרא על למה זה מגיע, איך זה מגיע? ולקבל יותר מידע.

דליות או דליות הן תוצאה של החזר ורידי לקוי בגוף. המשמעות היא שזרימת הדם אינה מספקת, ולכן, כלי הדם מתרחבים, שוברים את הנימים ומולידים את אותם ורידי עכביש או דליות.

האזורים המושפעים ביותר הם: הגפיים התחתונות. למעשה, הופעת דליות ברגליים היא הדרך הנפוצה ביותר למצוא דליות. עם זאת, מה הסיבה להופעתו? כיצד לחסל אותם ביעילות ולמנוע את הופעתם מחדש?

גורמים המקדמים הופעת דליות ברגליים

רקע גנטי

אחד הגורמים העיקריים להופעת דליות אלו הוא תורשה גנטית. היסטוריה משפחתית של דליות בגדלים שונים מגדילה את הסיכוי לסבול מהן, אם כי זה לא תמיד חייב להיות כך מאחר וגורמים רבים נכנסים לתמונה.

אורח חיים בישיבה

גורם נוסף המשפיע במידה ניכרת על היווצרות דליות הוא אורח חיים בישיבה. אי ביצוע פעילות גופנית על בסיס קבוע ואי שמירה על אורח חיים בריא ופעיל פוגעים בתפקוד תקין של מערכת ויסות זרימת הדם, המשפיעה על הופעת ורידי העכביש.

עודף משקל או השמנת יתר

עודף משקל משפיע ישירות על מערכת הדם של הגוף מאחר והוא מונע או מעכב חזרה ורידית עקב הלחץ המופעל על הגפיים. מסיבה זו, אנשים הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר נוטים לסבול יותר דליות ברגליים מכיוון שמופעל יותר לחץ על הגפיים התחתונות הללו.

שינויים הורמונליים

שינויים הורמונליים יכולים להשפיע על הופעת דליות. מסיבה זו, הקבוצה בה מופיעות הכי הרבה דליות ברגליים הן בדרך כלל נשים בתקופת המנופאוזה או בהריון, שכן מדובר בשני שלבים שמשפיעים רבות מבחינה הורמונלית.

גיל

למרות שזה לא גורם קובע כי דליות ברגליים יכולות להופיע בכל גיל, האמת היא שהגיל מגביר את ההסתברות להופעתן. בתהליך ההזדקנות הטבעי, החזרה הורידית יכולה להיפגע, במיוחד במקרה של מבוגרים שאינם פעילים במיוחד ויש להם גורמי סיכון קרדיווסקולריים קשורים.

השקיעו זמן רב בעמידה או בישיבה

עבודה שעות ארוכות בישיבה או בילוי רב בעמידה גורמים למחזור הדם בגוף שלא לזרום כראוי. הסיבה לכך היא שתקופות זמן ממושכות באותו תנוחה גורמות לכך שהדם אינו חוזר כראוי ללב ומופיעות דליות.

 

אנחנו כאן באופטימל נענה בשמחה על כל שאלה.

אהבתם את המאמר?

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטסאפ
שלחו במייל
הדפיסו

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

ניתוח להרמת גבות

ניתוח הרמת גבות, המכונה גם הרמת גבות או הרמת מצח, הוא הליך קוסמטי שנועד להעלות…

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן