10 טיפים: מה עושים אחרי טיפול בקמטים?

טיפול בקמטים בעזרת בוטוקס (תכשיר קוסמטי שמשתק באופן זמני את השרירים באזור שבו הוא מוזרק, תוך שימוש ברעלן הבוטולינום) הוא טיפול נפוץ ובטוח שמטרתו היא להחזיר לעור את המראה החלק, המתוח ונטול הקמטים. לאחר ביצוע הטיפול, יש כמה הנחיות חשובות שכדאי להכיר. הנה כמה מהן:

  1. ביום בו תבצעו טיפול בקמטים באמצעות בוטוקס, כדאי להימנע ממגע, משפשוף, מגירוד או מלחץ פיזי באזור המטופל ולהניח לו לחלוטין.
  2. המתינו לפחות 24 שעות לפני שתחזרו לפעילות גופנית רגילה לאחר טיפול בקמטים בעזרת בוטוקס. יתכן שהמטפל או המטפלת שלכם ינחו אתכם לתקופה ארוכה מזו. פעילות גופנית מעודדת זרימת דם, שעלולה לגרום לזליגת החומר לאזורים בהם לא התכוונתם לטפל, ולהפחית את יעילות הטיפול בקמטים באזור המוזרק. פעילות גופנית עלולה גם להעלות את הסיכון לשטפי דם. עם זאת, אין בעיה לעשות "אימון" עדין לפנים: לחייך, לצחוק ולהרים את הגבות.
  3. לאחר טיפול בקמטים בבוטוקס, הימנעו משימוש באיפור במשך 24 שעות. הנחת איפור על העור, עלולה לשפשף אותו ולגרום לפיזור של הבוטוקס.
  4. בארבע השעות הראשונות לאחר הטיפול, הקפידו על עמידה/ישיבה. התכופפות או שכיבה עלולים לגרום לפיזור הבוטוקס ולעודד שטפי דם.
  5. יש מספר תרופות שעלולות להגביר את הסיכון לשטפי דם, ולכן חשוב לוודא עם הרופא המטפל שלכם מתי יהיה בטוח לחזור ליטול תרופות קבועות, במידת הצורך.
  6. הימנעו מאלכוהול במשך 24 שעות לפני ואחרי הטיפול.
  7. לאחר הטיפול, לכמה ימים, הימנעו מטיפולי עור אחרים, כמו עיסויים, פילינג וטיפולי פילרים.
  8. אל תישנו על האזור המטופל בלילה.
  9. כיממה לאחר הטיפול, או בהתאם להנחיית המטפל, הימנעו מחשיפה לשמש, מג'קוזי, ממקלחות ואמבטיות חמות ומסאונות.
  10. אדמומיות, רגישות ונפיחות הן תופעות שגורות ומוכרות לאחר טיפול בקמטים באמצעות בוטוקס, וברוב המקרים הן חולפות בתוך יממה. תחושת עקצוץ או צריבה היא גם שכיחה, וניתן להשתמש בשקית קרח כדי להקל עליה. אם הבחנתם באחת מהתופעות הבאות, יש לפנות לרופא המטפל: חולשה בשרירים, קושי בבליעה, קושי בדיבור, קושי בנשימה ושינויים בראייה.

אהבתם את המאמר?

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטסאפ
שלחו במייל
הדפיסו

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

הזעת יתר

הזעת יתר, יכולה להיות מצב מעיק ומביך המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שהזעה…

עיבויי שפתיים

תהליך עיבוי השפתיים כולל בדרך כלל שימוש בפרוצדורות קוסמטיות שמטרתן להגביר את גודל השפתיים ומלאותן.…

בדקי האם SAFE LIPO מתאים לך

לקביעת פגישת ייעוץ חינם

לצ'אט בווטסאפ
1
צריכה עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן